Genel Life Style

Continuing Fall

gleam-fashion-life-style-blog

Sonbahar devam ederken aklımda hep kış, hep yeni bir yıla yaklaşmış olmanın verdiği bir heyecan ve yeni yıla yakışacak kararlar var. Biliyorum belki daha çok erken yeni yıl kararları vermek için ama benimkisi henüz karar aşaması değil karar vermeye hazırlık aşaması. İşte bu karar vermeye hazırlık aşaması hakkında biraz yazmak istedim.

2014 yılına hazırlanırken bir dizi ‘to do list’ ve ‘wish list’ hazırlamıştım. Geçen gün odamı karıştırırken bu listelere rastladım ve gördüklerime inanamadım. Listeye yazdıklarımın yüzde 90’ı gerçekleşmişti. Gönülden istediğim ne varsa bu sene benim olmuştu. Listede gerçekleşmeyen iki madde vardı. Bunlar üzerinde çok düşünülmeden son anda listeye girmiş dileklerdi. Belki de olay tamda burada önem kazanıyordu. O kâğıda yazdığım her bir maddeyi aslında uzun zamandır gönülden istiyordum ve hayal ediyordum. Şimdi dönüp baktığım zaman uzun süre hayalini kurup olmasını arzuladığım her şey gerçekleşmişti. Ama son anda kağıda ekleniveren, muhtemelen daha önce üzerinde çok da kafa yormadığım istekler ise hala birer istek olarak kağıtta bulunuyordu.

Hayallerimiz hayata geçmeden önce bir kuluçka dönemi geçirdiğini düşünüyorum. Bu nedenle 2015 yılından isteklerimizi 31 Aralığa bırakmak yerine belki de şimdiden gelecek yıldan neler beklediğimizi düşünmeye başlamamız gerekmektedir. Ne dersiniz?