Collaboration,  streetstyle

Hırka Modelleri ve Stil İpuçları

Ceket Biçiminde Kalıplı Çiçek Desenli Uzun Kollu Yuvarlak Yakalı Hırka bonprix
Ceket Biçiminde Kalıplı Çiçek Desenli Uzun Kollu Yuvarlak Yakalı Hırka bonprix

Her kadının dolabında en az bir hırka mutlaka vardır. Hatta mevsim geçişlerinde ve bahar aylarında çantasında hırka taşıyan kadınların sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Neden peki? Hırkaları neden bu kadar çok seviyoruz? Neden bir tanesiyle yetinmeyip çeşit çeşit hırka alıyoruz?

Ön Kısmı Düğmeli Yarım Kollu Beyaz Hırka bonprix
Ön Kısmı Düğmeli Yarım Kollu Beyaz Hırka bonprix

Her mevsimin anahtar parçası hırkalar

Hırka için aslında ne desek az kalır. Her durumda imdadımıza yetişir. Kıyafetiniz ne olursa olsun, ona uygun bir hırka mutlaka vardır. Çünkü hırkalar;

-Mevsim geçişlerinde kurtarıcıdır. Hava bir soğuk bir sıcakken, hırkadan destek alırız; böylece üşümeyiz ve hasta olmayız.
-Dekolteler, mini elbise ve etekler, kısa bluzlar için destektir. Dikkatleri biraz azaltmak ya da rahat yürümek için hırkalarla kıyafetimizi destekleriz.
-Şıklığı tamamlar. Bir tişört, bir kot ve tarzınıza göre seçtiğiniz bir hırkayla çok şık olabilirsiniz. Kombinlerin aranan parçasıdır.
-Kurtarıcıdır, gerçekten. Bir tişört ve bir hırkadan resmi bir iş kıyafeti kombini yapabilirsiniz mesela.

Örgü Desenli Etek Ucu Püsküllü Kahverengi Yelek bonprix
Örgü Desenli Etek Ucu Püsküllü Kahverengi Yelek bonprix

Hırka modelleri ve öneriler

Hırkayı bu kadar çok sevdiğimizden, hırka modellerinin de çok çeşitli olması normal. Peki hırkaları nasıl giyeceğiz? İpuçlarımızı takip edin.

Küçük kısa hırkalar: Kontrast görünümleri seviyorsanız uzun ve bol bir tişörtün veya elbisenin üstüne giyebilirsiniz. Derli toplu bir görüntü için ise dar kıyafetlerin üstüne giyin. Örneğin yüksek bel pantolonun üstüne giyip hırkanın uçlarını pantolonun içine sokabilirsiniz.

uzun-model-straz-tasli-penye-siyah-hirka-bonprix
Straz Taşlı Uzun Model Penye Siyah Hırka bonprix

Oversize geniş hırkalar: Kombinlerken en dikkat etmeniz gereken hırkalardandır. Geniş ve büyük olduğundan dar pantolon ve eteklerle kombinlemelisiniz. Sakın ola uzun etekler, boyfriend pantolonlarla giymeyin.

Uzun hırkalar: Kısa hırkalar gibi yine çok kolay kombinlenebilir uzun hırkalar. Kalem etek, dar pantolonlar ve şortlarla mükemmel uyum gösterir. Özellikle yaz akşamlarında şortlarla çok şık durduğunu özellikle belirtmeliyim.

Beli kemerli uzun hırkalar: İş için tercih edebileceğiniz hırkalardan biri de beli kemerli olanlardır. İçine beyaz gömlek ya da beyaz, dar şık bir bluz, altına dar bir pantolon seçin ve bu son derece hoş kombinin tadını çıkarın.

Ceket tarzı kalıplı hırkalar: Özellikle son yıllarda moda olan bu hırkalar konusunda hala ceket mi, hırka mı karmaşası olsa da evet, onlar hırka. Yakasız ve kısa formda gördüğümüz bu hırkalar, hafif dökümlü bluzlar, bel hizasında biten tişörtler ve dar pantolonlarla çok şık duracaktır.
Hırkaları incelemek ve son moda hırkalar arasından dilediğiniz seçmek için bonprix mağazasına göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir