Genel,  streetstyle

2013 Bahar Trendleri – Baharlık Elbiseler / Spring Trend Report

 

ipekyol-2013 baharlık elbise modelleri-mavi etek-uzun etek-bakarlık kombin

Çok uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Biraz gecikmeli olsa da sonunda bahar yüzünü gösterdi. Nisan ayının sonlarında olmamıza rağmen güneş yeni yeni parlamaya başladı ve artık bir ay öncesinden aldığımız baharlık elbiselerimizi giyme vakti geldi. Henüz baharlık kıyafet alışverişi yapmayanlar varsa önce bu yazıyı okusun 2013 bahar trendleri hakkında fikir alsın sonrada alışverişe çıksın. Bahar modası belki de en hızlı tüketilen olmasına rağmen bizi en fazla heyecanlandıran diyebiliriz. Çünkü aylarca giydiğimiz koyu renkli kanlın kıyafetlerden sonra bahar modasının getirmiş olduğu içimizi yumuşatan soft renkler, çiçek desenleri ve incecik kumaşlar hem bedenimizi hem de ruhumuzu rahat ettiriyor.  2013 bahar trendleri raporumuzda baharlık elbiseleri, baharlık ayakkabıları, makyajı ve manikürü ayrı ayrı incelemeye başlayalım derim.

ipekyol-pastel renkli kıyafetler-pastel pantolon-pastel aksesuar-ipekyol pantolon-bahar trendleri 2013

2013 Bahar Elbise Trendleri

Baharda giydiğimiz elbise modelleri oldukça iddialı, canlı ve iç açıcı renk ve desenlerde. Tabii bu da yaz ayına olan özlemi oldukça tetikliyor. Pastel renkler geçen baharda inanılmaz trend olmuştu. Bu sende ihtişamını sürdürmeye devam ediyor dersek yalan olmaz. Özellikle baharlık gömlekler de bu pastel renkler bolca bulunuyor. Benim tavsiyem bu renkleri yine farklı renkte pastel pantolonlarla kombinlemek.

mango mint yeşili baharlık kombin
mango mint yeşili baharlık kombin

 

Twist 2013 bahar kombini
Twist 2013 bahar kombini
Koton 2013 bahar kombini
Koton 2013 bahar kombini

 

Bahara en çok yakışan desenler ise bence çiçek desenleri. Çiçek desenli kalem etekler zaten bir süredir oldukça moda. Buna ek olarak elbiselerinizde, gömleklerinizde ya da aksesuarlarınızda çiçek desenlerini bahar bitmeden bolca kullanabilirsiniz.  Özellikle karışık çiçek desenli parçaları daha gömlek ve ya pantolonlarla kombinleyebilirisiniz  ki benim favorim beyaz pantolon üzerine giyilen desenli gömleklerdir.

Zara 2013 baharlık elbise
Zara 2013 baharlık elbise
Twist 2013 çiçekli elbise modelleri
Twist 2013 çiçekli elbise modelleri

 

Baharla birlikte doğanın canlanması, yeniden uyanması, ağaçlarda açan birbirinden güzel renklerdeki çiçekler bizde de bir yenilenme tazelenme duygusu uyandırıyor elbette. Zaten bu nedenle bahar temizlikleri yapılır, vücudumuz için bahar bakımı yapılır ve bahar alışverişine çıkılır. Tüm bu temizlik sadelik ve canlılık duygularını uyandıracak bir renk var ki o da beyaz. Beyaz renkli kombinleriniz sizi daha canlı, daha taze ve bahar 2013 bahar trendlerine daha uyumlu gösterecektir.  Zaten kışın oldukça uzak kaldığımız beyaz elbise ve kıyafetlerinizi tekrar gün yüzüme çıkarmanın zamanı çoktan geldi.

 

Koton 2013 beyaz elbise modelleri
Koton 2013 beyaz elbise modelleri
Twist 2013 beyaz baharlık beyaz elbise modelleri
Twist 2013 beyaz baharlık beyaz elbise modelleri
İpekyol 2013 beyaz elbise koleksiyonu
İpekyol 2013 beyaz elbise koleksiyonu

 

 

Kısa bir not; artık ara vermeden yazacak olduğum blogumu takipte kalın 😉

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir