Life Style

2017 Hedefleri Hazır Mı?

2017-kararlari-2017-hedefleri-wishlist-yapilacaklar-listesi-goals-lifestyleblog-gleamfashion

Hadi bakalım çıkarın 2017 kararlarınızı. İçlerinde neler yazıyor hep beraber görelim.

Yeni bir yıla girerken en çok belirlenen hedefler arasında

  • Yabancı dil öğrenmek
  • Spora başlamak
  • Sağlıklı beslenmek
  • Zayıflamak
  • Yeni bir iş bulmak

Geliyormuş 🙂 Sanırım kimse bunları okuduğuna şaşırmadı. Her yıl tekrarlanan hedefleriniz arasında yukarıdaki 5 başlıktan 3 tanesi mutlaka bulunuyor kabul edin. Peki, artık döngüyü kırmanın zamanı gelmedi mi? Söylemek istediğim bu sene en az bir tanesini listenizden sonsuza kadar silmeniz gerekiyor. Hangisi olduğuna siz karar verin. Ama gerekirse diğerlerinden fedakarlık edin ve sadece bir tanesini tam anlamı ile başarın. Yıl sonunda bir tanesini başarmanın vermiş olduğu haz, her birinden azıcık yaparak bir sonraki sene listeye tekrar yazılmasından çok daha büyük bir haz verecek inanın bana.

Örneğin her şeyi boş verin. Sadece İngilizce kursuna gidin ya da evinize birkaç kitap alıp İngilizce öğreten uygulamaları telefonunuza indirin. Okuyor ya da çalışıyorsanız zaten kendinize ayıracağınız zaman kısıtlı olacaktır. Bu nedenle okuldan ya da işten kalan tüm enerjinizi İngilizce öğrenmeye verin. Hatta bir adım ileri gidin, bu seneye İngilizce senesi deyin. Bir sonraki sene ise spor senesi olsun.

Bir kere başarın, emin olun tadı damağınızda kalacak ve daha çok şey başarmaya başlayacaksınız. Yeter ki kendinizi her şeyi her zaman ve herkesten iyi yapmak zorunda görmeyin. Bir konuda iyi olun ve o da gerçekten ‘sizin’ istediğiniz ‘şey’ olsun.

Sevgiler G!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir