Life Style

Arabica Cofee House Ankara

gleam-fashion-coffee-loverAnkara’da yeni ve güzel mekan bulunca çocuklar gibi şen olanlar aramızda mı? O zaman hoş geldiniz. Yeni kahve mekanım (ki kahve severler ve yaşatanlar derneği başkanı olarak) Arabica Coffee House Ankara ’dan bahsedeceğim bu gün size. Ortamını, kahvelerini ve bir o kadar da tatlılarını öveceğim o nedenle umarım karnınız tok okuyorsunuzdur bu yazıyı.

kuruvasan-çikolata-Arabica-Coffee-House-Ankara-kahve-mekanları-günün-kahvesi-lifestyle-bloggerArabica Coffee House Ankara Tepe Prime Avenue’de açılan harika bir kahve durağı.  Kahve severler bilirler, kahve çekirdeği aynı olsa bile demleme yöntemi kahve çekirdeğine ayrı bir anlam yükler. Arabica coffee House’da birbirinden farklı demleme yöntemleri ile kafein bağımlısı olan hücrelerinizin bayram edeceğinin garantisini verebilirim.

gleam-fashion-Arabica-Coffee-House-Ankara-Tepe-Prime-ankara-mekan-önerisi-kahve-mekanları-günün-kahvesiSyphon demleme yöntemi oldukça enteresan ve de meşakkatli bir iş olsa da kahvenin kokusunu %100 hapsetmesi ve size saklaması ile kesinlikle benim favorim diyebilirim. Ayrıca Hario V60 demleme yöntemi de aromasını yoğun sevenler için iyi bir tercih olabilir.

Arabica-Coffee-House-Ankara-Tepe-Prime-ankara-mekan-önerisi-kuruvasanArabica Coffee House kahvelerinin yanı sıra tatlı ve hamur işlerinde de oldukça başarılı. Hamur işi çeşitleri, kruvasan, frambuazlı çörek, domatesli-biberli strudel Almanya’dan dondurulmuş olarak geliyor ve günlük olarak pişiriliyor. Ki bizzat pişerken yaydığı o iştah kabartıcı kokuya şahit olmuş birisi olarak söylüyorum bunu. Eh tabi ki sadece kokusundan bu kadar ağzım sulandıysa bir de tadını nasıl anlatayım bilemedim. Benim iki favorim var; Çikolatalı Kruvasan ve ballı-cevizli Çek tatlısı Marlenka!

marlenka-arabica-coffee-house-tepe-primeŞu sıcak yaz günlerinde Alaçatı misali her daim esen Tepe Prime’da güzel müzikler eşliğinde kahve sohbeti yapmak isterseniz gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir mekan Arabica Coffee! Herkese sevgiler.

Arabica-Coffee-House-Ankara-Tepe-Prime-ankara-mekan-önerisi-kahve-mekanları-günün-kahvesi-lifestyle-blogger

Arabica-Coffee-House-Ankara-Tepe-Prime-ankara-mekan-önerisi-kahve-mekanları-günün-kahvesi-lifestyle

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir