Genel,  Life Style

Cilt Bakımı / Beauty

cilt bakımı / beauty
cilt bakımı / beauty

Baharla yaz arasında sıkışıp kaldığımız günlerde kızlar arasında en popüler konu olan şey sanırım cilt bakımı. Bu popüler cilt bakım konularının içerisinde selülitlerden nasıl kurtulacağımızdan saçlarımızı yaz aylarında nasıl daha hacimli ve kabarık göstereceğimize, kışın kuruluğunu üzerimizden atmak için hangi nemlendiricinin daha iyi geleceğine kadar çok fazla ayrıntı var. Bende size ilham vermesi açısından bir post hazırladım.

dr. grandel
dr. grandel

Cilt bakımının temelinde nemlendirme işlemi vardır. Çiçeklerinizi sulamayı unuttuğunuz da nasılda kendilerinden geçip süzülüyorlarsa cildiniz de kuru kaldığı zaman öyle cansız, soluk ve kuru görünecektir. O zaman cilt bakımına nemlendirme işlemi ile başlıyoruz. Tabi söz konusu kozmetik olunca çeşit o kadar çok oluyor ki bir bakıyorsunuz kişisel bakım marketlerinde elinize ayrı nemlendirici, yüzünüze ayrı, vücuduna ayrı nemlendirici siz daha bu denklemi çözemeden işin içerisinde birde x markasının içinde şu var, y markası böyle iyi geliyor, z markasının şu sonuçları kanıtlanmış falan filan. Bu nedenle umarım kafanızı ve bütçenizi fazla karıştırmadan siz de kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz nemlendiricilerinizi bulursunuz.

Whatsons - i love
Whatsons – i love
whatsons - i Love
whatsons – i Love

Ben Whatsons’ larda satılan ‘l love’ markalı nemlendiricilere bayılıyorum. El için ve vücut için ‘l love’ markasının raspberry&blackberry serisini kullanıyorum çünkü hem süper nemlendiriyor hem de o kadar güzel kokuyor ki kesinlikle insanın kendini şımartması böyle bir şeymiş diye düşünmeden edemiyorum. Yüz için DR. Grandel’ in Regeneration (Yeniden Yapılandırıcı) nemlendiricisini kullanıyorum. DR. Grandel ile birkaç seanslık AHA tedavisinden sonra tanıştım ve oldukça memnunum. Nemlendiricileri sıralarken bir de göz altı nemlendiricisini unutmamak gerek tabi. Göz altlarından her daim şikayetçi biri olarak ben artık şişliklerle ve morluklarla uğraşmayı bıraktım. Çünkü şikayetlerimin hiçbir zaman bitmeyeceğini düşünüyorum. Bu nedenle sadece nemlendiren ve kontur belirleyen bir ürün kullanmaya karar verdim o da DR. Grandel’ in Eye Contour Perfect Göz Jeli.

John Frieda
John Frieda

Saç bakımı sadece benim gibi beline kadar saçları olan bir insan için değil herkes için çok önemlidir mutlaka. İyi bir saçtan beklentimiz temiz olması, parlak olması, kırık olmaması, kolay şekle girmesi, hacimli görünmesi gibi uzayıp giden bir liste şeklindedir. Tabi maalesef tüm bu istekleri tek bir üründe asla bulamayız ( yoksa kozmetik sektörü batar). Bu nedenle bende %100 memnuniyet ile kullandığım John Frieda ürünlerinden bir tanesi burada. John Frieda hacim veren saç spreyi. Kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim. Birde John Frieda saç serumu var ancak o unuttuklarım arasında.

La Roche Posay Güneş Koruyucu
La Roche Posay Güneş Koruyucu

E artık mayıs ayında olduğumuza göre en çok özlediğimiz ve muhtemelen en çok şikayet edeceğimiz şey güneş olacaktır. Güneşin tadını çıkartabilmek için mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak gerek özellikle de benim gibi şeffaf denecek kadar beyaz tenli iseniz güneş lekelerinden kaçmanın (ya da en aza indirmenin) tek yolu bu. Bu nedenle ben kozmetikmarkalar.com’dan yaptığım alışveriş ile hediyeli La Roche Posay 50+ güneş kremin ve yanında hediye gelen ve bugüne kadar kullanmadığım için kendime kızdığım La Roche Posay Termal Su’yu cilt bakım malzemelerim içerisine yerleştirdim.

The Body Shop
The Body Shop

Birde yaz aylarında ışıl ışıl ve hafif bronz bir cilt için (bu benim için çok zor bir şey) The Body Shop’ dan aldığım yüz ve vücut için ayrı ayrı ışıltılı bronzluk veren yağlar var. E şöyle bir baktım da sanırım ben yaza hazırım. O zaman Let´s go shine!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir