Genel,  Life Style

DIY / Kolay Babet Yapımı

kolay diy proje-kolay babet yapımı-kolay do it your self-kendin yap-ayakkabı süsleme-kendim yaptım köşesi

 

Dıy Prejeleri ile ayakkabılarımızı baştan yapmaya devam ediyoruz. Do İt Yourself projesi ile sıradan bir babetinizi Marc Jacobs’ın fareli babetlerine kolayca dönüştürebilirsiniz. Kendin yap projelerinden daha fazlasını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

dıy-proje-kendin yap-do it yourself-babet yapımı-ayakkabı yapımı-ayakkabı süsleme

 

Yapımı gayet basit bir ayakkabı süsleme tarifi veriyorum size hazırlayın kalemleri kağıtları  Öncelikle işlerin kötü gitme ihtimaline karşılık gözden çıkardığınız bir babete ihtiyacınız var. Daha sonra boyama babeti boyama işleminizi kolaylaştırması açısından kalın kenarlı bir bant kullanmanız gerekiyor. Bununla birlikte eğer babetiniz deri ise ise deri boyamak için kullanılan tekstil boyalarından bir tane edinin ve bunu seçtiğiniz babetinize uygun bir renkte yapın. Resimlerde kahve ve siyah renkler kullanılmış olsada da ben açık mavi ve simli gümüş renk kullanmak isterdim. Malzemelerimize geri dönecek olursak farelerinizin bıyıklarını ve gözlerini yapmanız için bir de kullanacağınız boyanın beyazından gerekiyor. Tabi ki eğer süet bir babeti baştan yapacaksanız bu sefer ona uygun bir boya almayı unutmayın. Resimlerde zaten adım adım DIY Projenizin yapılacağı açıkça anlatılıyor ancak siz isterseniz kendi hayal gücünüze dayanarak daha farklı bir Kendin Yap projesi yaparak babetlerinizde farklı bir hayvan da kullanabilirsiniz. Belki de sadece çiçeklerle süslersiniz Do İt Yourself Projenizi.

ayakkabı süsleme-kendin yap-dıy-diy-nasıl yaptım-kendim yaptım-babet yapımı-do it yourself-dıy proje

 

Resimlerde de adım adım yapımı gösterildiği gibi önce farenizin siluetini bantlar yardımıyla belirleyin. Bu işi yaparken kulaklarını sakın unutmayın. DIY projenizin kulak kısmını yaparken daha ince bir fırçadan yardım alın. İyice kurumasını bekledikten sonrada beyaz boya ile göz ve bıyık kısımlarını halledebilirisiniz.

dıy ayakkabı yapımı-dıy ayakkabı süsleme-do it your self-kendim yaptım-kendin yap-babet-ayakkabı süsleme malzemeleri

 

fareli babet nasıl yapılır-kendin yap ayakkabı-babet yapımı-babet ssleme-dıy-diy-do it yourself-ben yaptım-nasıl yaptım

 

Ve işte Kendin yap projesinde fareli babetiniz hazır. Zaten bu DIY Projelerinin en eğlenceli tarafı kendi emeğiniz olan bir şeyi giyip sergilemek değil mi? Şimdi kendi yaptığınız babetinizin tadını çıkartın. 🙂

kolay kendin yap projesi-kolay diy proje-kolay ayakkabı yapımı-kolay babet süsleme-evde yapılan projeler

 

evde yap ayakkabı-evde yapılan babet-evde ayakkabı süsleme-diy-proje-do it yourself-fareli babet yapımı

 

kolay diy proje-kolay babet yapımı-kolay do it your self-kendin yap-ayakkabı süsleme-kendim yaptım köşesi

 

Kaynak: kittenhood.wordpress.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir