Genel,  Life Style

DIY Project / Parlak Taşlı ve Neon İpli Kolye Yapımı

Merhaba, herkese güzel bir hafta sonu diliyorum. Eğer tüm hafta iş, trafik ve birçok şeyden sıkılıp evde kalmak isteyenlerdenseniz aramıza hoş geldiniz diyorum.  Hafta sonunu farklı sebeplerden evde geçirenlerin sıkılmamaları için yeni bir kendin yap projesi yayınlamak istedim. Bu sezonun en moda aksesuar trendlerinden olan parlak taşlı ve neon ipli harika bir kolye yapılışını göstermek istedim sizlere. Sizin için bunları seçerken olabildiğince şık, kullanılabilir ve kolay malzemelerden yapılabiliyor olmasına özen gösteriyorum sevgili takipçilerim. Kolyenin yapımı adım adım fotoğraflarla anlatılıyor her zaman ki gibi. Şimdi 2012’nin en moda kolyesini yapmaya hazırsanız başlayalım.

PS: Facebook sayfamda da daha basit ve farklı konularda da kendin yap projeleri (DIY) fotoğrafları yayınlıyorum. Daha fazlasını görmek için sayfayı beğenebilirsiniz. 🙂

Malzemeleri; istediğiniz renklerde 8 metre neon renklerde ip, zincirli ve taşlı kolye. bu kolyeyi isterseniz takı malzemesi satan yerlerden alabilir eğer bulamazsanız da sadece zincirini satın alıp ( bu zincirleri çok kolay bulabilirsiniz) parlak taşları sonradan ekleyebilirsiniz.

İki kat ipi alıp tekrar ikiye katlayın ve tam katladığınız yerden boyun oluşturacak şekilde düğüm atın ki bu ipi zincirle birleştirip örelim.

Fotoğrafta gördüğünüz şekilde ipleri zincirin baş halkasına düğüm atarak sabitleyin.

Şimdi zincirle buluşturduğunuz ipleri zincirin taşlı olmayan tarafından örmeye başlayın.

Örme işleminiz bitince diğer ucuna da açılmaması için düğüm atın.

Ve işte 2012’nin en moda kolyesini böylece kendiniz yapmış oluyorsunuz. Herkese  kolay gelsin. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir