Genel,  Life Style

En iyi Güneş Koruyucular: Piz Buin ve Panama jack

Herkese merhaba, belki yazın son demlerini yaşadığımız için geç kalmış bir yazı olarak düşünebilirsiniz ama bu şurada bir dursun çünkü seneye lazım olacak. Konumuz En iyi Güneş Koruyucular. Bu yaz iki kişi bir haftalık tatilde tam üç şişe güneş kremi bitirdik. Eh deneyimlerimi paylaşmalıyım diye düşünüyorum.

Öncelikle tatile çıkmadan önce Grartis indiriminden yararlanarak iki kişiye yeteceğini düşündüğümden Panama Jack marka güneş kreminin bir adet 50 faktörlük olanını bir adet after sun bir adet de 4 kaftörlük bronzlaştırıcısını almıştım. Hepsini teker teker değerlendireceğim şimdi.

Panama Jack 50 Faktör Transparan Güneş Koruyucu:  ben bu ürüne 10 üzerinden 9 verecek kadar çok sevdim.  Öncelikle mükemmel bir koruyucu, ilk gün benim bembeyaz tenim saatlerce güneşte kalmasına rağmen en ufak bir kızarıklık yaşamadım. Panama Jack 50 Faktör Transparan Güneş Koruyucu ’nun diğer büyük avantajları ise şöyle; öncelikle transparan yapıya sahip olması mükemmel çünkü üzerinizde yapış yapış yağlı bir görünüm olmadığı gibi kumlar teninize yapışmıyor. Oysaki diğer yağlı krem ya da spreylerde plajda esen rüzgardan bile üzerinize kumlar yapışabiliyor. Bir diğer artısı sprey şeklinde olması, böylece uygulaması inanılmaz kolaylaşıyor. Püskürtüp geçiyorsunuz ve sizi koruması için bu bile yeterli oluyor. Bir de o muhteşem kokusu var tabi ben benden alan. Peki yüzdükten ve kurulandıktan sonra 1 saat daha sizi koruma özelliğine sahip olmasına ne demeli? Bence muhteşem ötesi bir ürün. Peki neden bir puan kırdım? Çünkü ikinci gün bitti! Okadar çabuk bitti ki gerçekten çok şaşırdık ve tatilimizin daha ikinci günü plajdan dönerken yeni bir güneş kremi aramaya koyulduk. Tek bir şişe asla yeterli olmayacaktır.

Panama Jack Green Ice Aloe Gel After Sun: güneşlendikten sonra ihtiyacınız olan muhteşem bir ürün bu. Sıcağın altında saatlerce kaldıktan sonra adeta size icebucketchallenge etkisi yaratıyor. Hem nemlendiriyor hem harika kokuyor. Hemde diğer nemlendiricilerin aksine o kadar çabuk kuruyor beklemenize hiç gerek kalmıyor. Ayrıca bronzluğunuzu da uzun süre koruyor. Neyse ki bunun içerisinde o kadar çok var ki tatilden döndüğüm halde hala hem bronzluğumu korumak hem de cildimi nemlendirmek için kullanıyorum.

Panama Jack Dark Tanning Oil SPF 4: bronzlaştıcı bu sprey şeklindeki yağı alırken aklımdan geçirdiğim tam olarak şuydu, ‘tatilin son iki günü sürer yatarım’ diyordum. Ancak daha erken kullanmaya başladım ama tabi ki altında koruyucu sürerek. Tüm Panama Jack ürünleri gibi kokusu muhteşem ve süper bronzlaştırıyor. Bu kadar başarılı olacağını düşünmemiştim açıkçası. Yazın bronzlaştırıcı ürün arayanlara şiddetle tavsiye edilir.

Piz Buin Wet Skin SPF30: öncelikle sizi Piz Buin markası ile tanıştırmak istiyorum. Kendisi ilk güneş kremlerinden aynı zamanda İsviçre- Avusturya sınırında bulunan bir dağın adı. Markanın yaratıcısı olan kimyager amca bu dağa tırmanırken feci güneş yanığı oluyor ve bu durumun önüne geçmek için kimyagerliğini kullanarak Piz Buin güneş kremlerini icat ediyor. Bence çok da iyi ediyor.  Çünkü daha ikinci günden güneş kremimiz bitince Alaçatı’da bulunan Macro Center’a girdik ve Piz Buin güneş koruyuculardan hemen bir tane kaptım. Ancak bu sefer 30 faktörlük olanını demek istedik nede olsa iki gündür baya güneşlenmiştik.  Ve yine kokusu ile aşk yaşadığım bir güneş koruyucu oldu çünkü her yanıma sinen kokusunu içime çekmek bana inanılmaz mutluluk veriyordu. O koku ile tatili bütünleştirdim zihnimde ve şimdi ne zaman tatil anıları canlansa gözümde Piz Buin kokusu da burnuma geliyor. 30 faktör olmasına rağmen çok başarılı bir güneş koruyucu. Üzerinde transparan yazıyor ancak Panama Jack gibi değil sürünce parıl parıl parlıyorsunuz. Sprey olması tabi ki çok pratik. Fiyatını hatırlamıyorum ancak yan reyondaki Nivea’lardan daha ucuzdu bunu söyleyebilirim. Ancak bu güneş koruyucu da sevgilim ve bana ancak iki gün dayanabildi.

Piz Buin Tan And Protect:  tatilin 4. Gününde yine güneş korucumuz bitince hergün mutlaka uğramış olduğumuz Macro Center’a uğrayıp çok memnun kaldığımız Piz Buin markasının bu sefer yine 30 faktörlü olan ancak bronzlaşmayı hızlandırıcı etkisi olan güneş koruyucusunu aldık. Aynı muhteşem koku, aynı harika koruma ve daha hızlı bronzluk! Bir güneş koruyucudan daha başka ne isteyebilirim ki.

Nivea Anti-Age SPF30: Nivea ‘nın bu yüz için güneş koruyucusu benim iki yıldır yaz kış düzenli olarak kullandığım bir ürün. Beyaz tenimin yanına birde çillerim eklenince ortaya çıkan sevimli-sevimsiz görüntüyü kontrol altına almak için buna mecbur kalıyorum. İki yıldır kullanıyor olmam sanırım ne kadar memnun kaldığımın bir kanıtı. Hafif kokusu, yaşlanma karşıtı olması hatta makyaj bazı olarak bile kullanıyorum. Gözüm kapalı herkese tavsiye edebileceğim bir ürün. Denemelisiniz.

Yves Rocher Tahiti Monoi Yağı: ve son olarak tatilde kullandığım bir başka yağ Yves Rocher’den  Tahiti Monoi Yağı bu ürün hem vücut hem de saç yağı aynı zamanda bronzlaşmak için kullanılıyor. Ancak benim bronzlaşmak için o kadar fazla seçeneğim vardı ki bunu yalnızca bir gün deneyebildim. Daha çok akşamları çıkmadan önce cildime sürerek hem nemlendirdim hem de daha parlak bir görünüm elde etmek için kullandım. Saçıma da denedim ancak biraz ağırlaştırdı. Tatilden döndüm ama hala evde banyodan sonra nemlendirme amaçlı kullanıyorum ve kokusuna bayılıyorum. Çok kolay bebek cildi elde edebiliyorsunuz bu ürünle. Oldukça uzun bir yazı oldu sonuna kadar okuyan herkese teşekkürler sevgiler.

Herkese mutlu haftasonları 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir