Genel,  Life Style

Favori 11 Dizim

Herkese selam, öncelikle şunu söylemek istiyorum ki bu yazının normal başlığı Favori 10 Dizim olacaktı ancak ne kadar elersem eleyim bir türlü 10’a düşüremedim ve sonuç olarak en çok sevdiğim 11 dizi ile karşınızdayım. Sakın sizin favori dizilerinizi yorum olarak yazmayı unutmayın.

Gilmore Girls

Belki de yapım olarak en eski olan bu dizi ile başlamak istedim. Öncelikle şunu söylemek istiyorum beklentilerinizi düşük tutun. Bu dizide taht kavgaları, ejderhalar, doğa üstü yaratıklar, büyük entrikalar, kıskançlıklar ve çözülemeyen cinayetler yok. Çok sıradan. Tıpkı sizin ve benim hayatımız gibi. Ama güzel, sıcak ve samimi olması da buradan geliyor işte! Asla unutamadığım ve yine olsa yine izlerim dediğim sımsıcak bir dizi. Her sabah onlarla kahve içip her akşam aburcubur eşliğinde film izlemelerine o kadar alışmıştım ki dizi bitince resmen boşlukta kalakaldım. Gilmore Girls dizisini izlediğim dönemde henüz üniversite 2. Sınıfa gidiyordum ve o dönemlerde, eh malum sabaha kadar yatağın üzerinde aburcubur ve kahve eşliğinde ders çalışmacalar değil dizileri bitirmeceler moda. Sözün özü kafanıza hiçbir şeyi dert etmek istemiyorsanız ve 40 dk. kafam boşalsın diyorsanız mutlaka başlayın.

Stranger Things

İşte son zamanların en popüler dizilerinden biri ve kesinlikle en iyilerinden bir tanesi. Henüz izlemediysen ve benim gibi fantastik senaryolardan hoşlanıyorsan izlemedim dememen gereken bir dizi. Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

13 Reasons Why

Yine beklentilerimin çok üzerinde bir dizi. Romandan uyarlandı. Ölmek İçin 13 Sebep olarak çeviriyorlar. Dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor ve her bölümde kendisini intihara götüren nedenleri bir kızın bıraktığı kasetlerden dinliyor ve görüyoruz. Buraya kadar her şey efsaneydi. Her ne kadar 13 bölüm sonra dizi bittiğinde çok üzülmüş olsam da 2. Sezonunun geleceğini öğrendim. Başta sevindim ancak şimdi konuyu nasıl devam ettirecekler diye düşünüyorum. Umarım sırf popüler oldu diye devam ettirilen ve sakız gibi uzatılan Türk dizilerine dönmez.

Gossip Girl

Tabi ki, bu diziyi yazmadan buradan ayrılacağımı düşünmediniz dimi? Aferin. Çünkü benim yaş grubum bu dizi ile büyüdü. Blogların bu kadar popüler olma sebeplerinden 1. Si bu dizi 2. Chiara Ferragni tabii ki de. Gençlik, yapılan yanlışların bu kadar tatlı olması, moda, para ve yukarı doğu yakası! İşte bir diziyi popüler yapabilecek karışım ve hepsi de bir dizi de toplanmış. Üzerine bir de karakterlerin hele ki Blair’in içimize işlemesi hepimizi bağımlı yaptı. Yeni ergenler bu diziyi izlememiş ya da görmemiş olabilir. Ancak gördüğünüz zaman bana teşekkür edeceksiniz. Bişey değil;)

Teen Wolf

Ama size söylemiştim fantastik çok severim diye. Kurtlu, vampirli, zombili, ejderhalı her şey tam bana göre. Eh hal böyle olunca Teen Wolf takipçisi olmadığımı düşünmeyeceksiniz dimi. İlk birkaç sezonunda resmen müptelaydım ve bir sonraki sezonu kalp atışlarım hızlanarak takip ediyordum ancak bilmem kaçıncı sezon oldu emin değilim hala izlesem de eskisi kadar müptela olmadığımı hatırlatayım. Yine de eğer bir üniversite öğrencisiyseniz bolca boş vaktiniz var demektir ve dönüp dolaşıp bu diziye göz atacaksınız demektir.

 

Pretty Little Liars

Eğer Gossip Girl dizisini neden sevdiğimi anladıysanız bu konu hakkında da uzun uzun konuşmama gerek yok diye düşünüyorum. Genç kızlarımız, onların fırtınalı biraz da çarpık aşk hayatları, çözülmeye çalışılan birkaç cinayet, yüksek doz stil ve dedikodu. Aşırı aburcuburluk bir dizi dimi. Hadi kapın gelin de izleyelim.

Suits

Artık şu ergen dizilerinden kafamı kaldırayım da iş hayatında neler oluyor bakayım bir dediğim dönemde izlemeye başladığım bir dizi. Uff çok fena. O manevralar, öngörüler, dava kazanmak için yapılan çakallıklar ve en karışık konuların bile bir şekilde çözülmesi. Zekâ fışkıran beyinler ve karizmatik avukatlar. Ah bir de yeni gelin Megan’ın dosya odasında dizideki sevgilisi ile kırıştırmaları filan. İzleyin izletin.

The OA 

Kısa dizi furyasında ortaya çıkan ve kesinlikle benim efsanelerim arasına giren The OA, izlemeli izletilmeli. Yedi yıldır kayıp olan bir kadın, dışarıdan bakıldığında intihar gibi görünen bir olay vasıtasıyla hastaneye yatırılıyor. Ailesi ile buluşan kadın yedi yıldır nerede olduğunu, neden intihar girişiminde bulunduğunu söylemiyor. Üstelik sırtında gizemli izler var ve sürekli bir kişi ile iletişime geçmek istiyor.

Edit** İlk sezonu bu kadar deli atarken neden 2. sezonu mahvettiniz acaba?

The 100

Her ne kadar bilimkurgu gibi görünse de bence böyle bir olay yaşamamız çok da imkansız değil. Hatta şu ana ladar yaşamamış olmamız gerçekten hayret verici. Dünya da çıkan bir savaşta artık nükleer silahlar devreye girdiği için ülkeler uzayda kurdukları kolonilerde yaşıyorlar. Ta ki, oksijen sıkıntısı çekmeye başlayana kadar. Dizi 100 mahkum gencin Dünyaya gönderilmesi ile başlıyor. Dünyada yaşayabilirlerse bu onlar için bir kurtuluş olacak eğer yaşayamazlarsa zaten her türlü ölecekler. Ancak Dünyada yaşayan başka insanlarda var ve pek dost canlısı değiller 😉

 

La Casa De Papel

İspanya’da 2 parça halinde yayınlanan tek sezonluk dizi Netflix’de yayınlanmaya başlayınca dünya çapında popüler oldu. Hepimiz de soyguncu olduk. Onların tarafını tuttuk, onlar için üzüldük. Geri kalan rehineler, polisler, hükümet vs hepsi kahrolsundu önemli olan Tokyo’nun aşkı Profesör’ün zekasıydı. Dizi o kadar popüler oldu ki tabi ki Netflix bu işin peşini bırakmayacaktı. Bir gün ofiste otururken haber geldi, 3. Sezon çekilmeye başlanacaktı. Ne mi yaptım? Tabi ki, Stamattina mi sono alzato, o bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao, Stamattina mi sono alzato E ho trovato l’invasor. O partigiano portami via o bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao

 

Game Of Thrones

Dizilerin dizisi, ağa babasını en sona bıraktım neden mi? Çünkü bu dizinin en iyi ve kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi olduğunu zaten insan ırkı olarak kabul ettik onayladık. Bu nedenle üzerine konuşacağım pek bir konu yok. Sizi izlemeniz için ikna etmeye de çalışmayacağım sonuç olarak eğer tahta kimin geçeceği konusunda yapılan tartışmalara dahil olamıyorsan zaten ortamlarda pek barınamıyorsundur. Ben Arya Stark’ın askerleriyiz mottosunu benimsemiş bir insanım. Her ne kadar tahta en uygun gördüğüm kişi Jon Snow olsa da. Neyse bu konu hakkında 500 sayfalık tez yazabilirim, bu nedenle şu an itibari ile susuyorum.

Edit** Uğruna şarkılar söylüyorum ‘ Kimseyi görmedim ben senden daha güzel’

 

Herkese iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir