Collaboration

Hafta İçi Cilt Bakımı

11f7ee44dfebee8554e584a7e7862170Hafta içi iş-okul yoğunluğundan bir çok kadın bu günleri es geçip cilt bakımı zamanı olarak hafta sonlarını tercih ediyor. Evet tıpkı benim gibi ve senin gibi. Ne kadar yanlış bir seçim olsa da şehir hayatının acımasızlığı diyebiliriz bu duruma. Halbuki trafikte kaybettiğimiz uzun saatleri keşke kendimize ayırabilsek değil mi?

cilt-bakımı-hafta-içi-cilt-bakım-freshnsoftAncak ister iş yoğunluğu, ister trafik yoğunluğu, ister günün stresi havaların kötü gitmesi ne derseniz deyin cildimiz bakımsızlığı hak etmiyor. Bu nedenle hafta içi küçük de olsa bir zaman ayırmak gerekli diye düşünüyorum cilt bakımımız için. Peki ne yapabiliriz? Şimdi sizinle küçük adımları paylaşacağım.

freshn-soft-hassas-ciltler-için-yüztemizleme-mendiliAsla Makyajınız İle Uyumayın

Milyonkere duyduğunuz bu cümleyi bir de benden duyun istedim. Neden makyajınızla uyumamanız gerektiğini anlatarak sizi bayıltmayacağım. Sadece kendi yönetimimi anlatacağım. Öncelikle yüzümü makyaj temizleyici jel ya da köpükle yıkamak oldukça başarılı bir yöntem olsa da çok uykulu olduğum zamanlarda buna gerçekten çok üşeniyorum. Bu nedenle çok yorgun olduğum günlerde saf bir pamuk ve makyaj temizleme suyu yardımı ile makyajımı yatarken bile temizleyebiliyorum. Ya da diğer bir yöntem Fresh’n Soft markasının yeni keşfettiğim hassas ciltler için makyaj temizleme mendilini kullanarak 1 dk gibi kısacık bir sürede tüm makyajımı çıkartabiliyorum. Fresh’n Soft üniversiteye gittiğim yıllardan beri kullandığım makyaj temizleme mendili markası. Hem alkolsüz oluşu hem de makyaj temizlemedeki performansını çok seviyorum. Ancak güzel haber şu ki artık kuru ve hassas ciltler için olan yeni bir serisi çıkmış. Aleo Vera içeriyor, alkol içermiyor, pH5.5 ve içerisinde zeytinyağı barındırıyor. Sizce de oldukça başarılı değil mi?

cilt-bakım-önerileri-cilt-bakımı-nasıl-yapılır-hafta-içiOjelerinizi İki Günden Fazla Tırnaklarınızda Tutmayın

Bu hem tırnak sağlığınız için önemli hem de bir kısım rengi atmış oje ile işe-okula gitmek istemezsiniz değil mi? Bunun için de hafta içi en fazla 2 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Oje temizleyici seçerken E vitaminli olanları seçmeye çalışın. Ayrıca asitonsuz asitonlar tırnak yüzeyine daha az zarar veriyorlar. Fresh’n Soft E vitaminli asitonsuz oje çıkartıcı dam da buna uygun bir seçim.

cilt-bakım-cilt-nemlendirme-gleam-fashion-blogNemlendirme

Son olarak hafta içi yapacağınız bakımın en son aşaması nemlendirme işlemi olmalı. Cildimiz uyurken aynı zamanda kendini yeniliyor. Bu nedenle ona birazda biz destek olmalıyız ve cilt ve göz altı kremi kullanmadan uyumamalıyız. Burada ki seçim tamamen sizin tercihinize kalmış. Önce cilt yapınızı ve ihtiyaçlarını belirleyin ardından da bu ihtiyaçlara uygun nemlendiriciler kullanmayı unutmayın.

Herkese sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir