Genel,  Life Style

Hafta Sonu Planı

hafta-sonu-planı-nasıl-yapılır

Hafta sonunu dört gözle bekleyip sonra ne olduğunu bile anlamadan bittiğini düşünenlerden misiniz? Selam kızlar siz de bendensiniz. Gerçi son zamanlarda bunu aşmaya başladım ve sizinle de nasıl yaptığımı paylaşmak istiyorum. Konumuz hafta sonu planı nasıl yapılır.

Önce sabah erken kalkacağımız konusunda netleşmemiz gerekiyor. Yoksa koskoca hafta sonu siz uyurken yitip gidiyor. Bu konuda benim yapmayı en çok sevdiğim şey uyandıktan sonra yatakta keyif yapacak kadar kendime zaman bırakmak.

Hafta sonu yapmak istediğiniz her şeyin listesini yapın! Evet, gerçekten her şey olsun bu listede çünkü tüm yapmak istediklerimizi büyük bir gönül zenginliği ile yazdıktan sonra onları daha gerçekçi bir listeye dönüştürmek için teker teker eleme yapacağız.

Listeyi homojen tutun! Tabi ki herkes hafta sonu en sevdiği şeyler yapmak ister ki siz de öyle yapacaksınız ancak ‘yapmak zorunda olduklarınız’ ı da listeye eklemeyi unutmayın. Yüzde seksene yüzde bunun için iyi bir oran olacaktır diye düşünüyorum.

Elemeyi ise – zorunlu kısımları bana aldıktan sonra – sizi en çok mutlu edecekten sona doğru sıralayın. Sonra bunun yanına bir de zaman faktörünü etkileyin. Listeniz neredeyse hazır.

Ne yapacağınızı bildiğiniz için ne giyeceğinizi de bence önceden hazırlyabilirsiniz. Böylece hafta sonu dolap karşısında yitip giden zamanları daha eğlenceli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Yapacağınız aktiviteler her ne ise birlikte yapmayı planladığınız arkadaşlarınızı önceden programlayın ki son anda iptal süprizi ile karşılaşmayın. Sanırım bu hafta sonuna hepimiz hazırız. Herkese eğlenceli bir hafta sonu diliyorum. Sevgiler G!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir