Collaboration

Hayallerini Yönet

gleam-fashion-bloparamıyönetebiliyorum-projesi Gideceğin yeri bilmiyorsan, vardığınız yerin önemi yoktur. İşte bu yazıyı gerçekten özetleyebilecek bir cümle. Peki, nereye gitmek istiyoruz? Daha iyi bir geleceğe! Gelecekte kendinizi nasıl hayal ediyorsunuz? Tamamen kendi zevkiniz ile döşenmiş evinizde kahvenizi yudumlarken e-maillerinize şöyle bir göz attıktan sonra x markasının yeni koleksiyonunu denemek için arabanıza atladığınız gibi…

Kabul edelim hikâye oldukça eğlenceli gidiyor. Ancak şimdi bir dakika düşünün, bunlara sahip olacak hali hazırda paranız yoksa bu hayali nasıl gerçekleştireceksiniz? Cevabı basit paranızı yönetmeyi öğrenerek!

Paramı Yönetebiliyorum, sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilmeleri konusunda gençleri hedef alan ve finansal bilinç alanında kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren bir proje! Türkiye’de ilk kez finansal okuryazarlık konusunda kamu, sivil toplum ve özel sektörün bir araya geldiği “Paramı Yönetebiliyorum” projesi, Türkiye’de 15-30 yaş arası gençler için, kişisel mali kaynaklarını bütçelemelerine ve finans hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlamakta

Paramiyonetebiliyorum.net projesinin internet adresini ziyaret ederek paranızı nasıl daha iyi yönetebileceğinizi eğitim videolarını izleyerek öğrenebilirsiniz. Ancak dikkat başlamadan önce elinize kalem ve kâğıt almayı unutmayın. Bunlar sıradan eğitimler değil. Hedeflerinizi, gelirlerinizi giderlerinizi ve hayallerinizi yazıp sonrasında bunları nasıl yönetebileceğiniz / gerçekleştirebileceğiniz hakkında önemli ipuçları ve tavsiyeler mevcut.

Her yeni jenerasyon biraz daha fazla tüketim çılgınlığına sürüklenirken bazılarımızın bu çılgınlığı kontrol altına alacak kadar bilinçli olması şart.  Şimdi eğitime başlamadan Pinterest veya We Heart İt hesaplarıma giderek Paramı Yönetebiliyorum panolarından check listleri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir