Collaboration,  Genel,  Life Style

Herbaderm Hyaluronik 3D Serum Kullanıcı Yorumlarım

Yaklaşık 6 aydan uzun süredir kullandığım ve cilt bakım rutinimin vazgeçilmez ürünü haline gelen Herbaderm Hyaluronik Serum deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle neden bu serumu bu kadar çok sevdim neden vazgeçilmezim onu anlatabilmek için Hyaluronik Asit ne işe yarıyor kısaca ondan bahsedeceğim.

Hyaluronik Asit;

 • Kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen bir maddedir ve bu nedenle cildin su tutma kapasitesini arttırır.
 • Daha nemli, daha pürüzsüz bir cilt sunar
 • Antioksidan özelliğe sahip olduğu için yaşlanma belirtilerini geciktirir
 • Cilt elastikiyetini korumaya yardımcı bir maddedir.
 • Antibakteriyel özelliği olduğu için sivilce izleri ya da ciltteki diğer yaraların iyileşmesini hızlandırır.
 • Aynı zamanda bahsetmiş olduğum ürün serum formatında olduğu için cildin alt tabakalarına kadar inerek sonrasında kullanacağınız krem ürünü cildinizin daha iyi emmesini ve ondan daha iyi faydalanmasını sağlar.

Peki, Herbaderm Hyaluronik 3D Serum Nasıl Kullanılır

Adım adım anlatıyorum kızlar;

 • Önce cildinize uygun temizleme jeli ile makyajınızı ve cildinizi iyice temizleyin
 • Ardından üzerine mutlaka bir pamuk yardımı ile tonik uygulayın
 • Ardından Herbaderm Hyaluronik 3d Serumu 3-4 damla olacak şekilde ister parmak uçlarınıza isterseniz de direk yüzünüze damlatın ve ardından göz çevreniz hariç tüm cildinize yedirin.
 • 1-2 dk. Kurumasını bekledikten sonra ihtiyacınız olan bir kremi üzerine sürün. Ben genelde renk açıcıcı ya da nemlendirici krem kullanıyorum.

herbaderm

Herbaderm Hyaluronik 3D Serum Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

 • Eğer ilk defa asit bazlı bir ürün kullanıyorsanız alerjik reaksiyona karşın öncelikle cildinizin çok küçük bir alanında deneyin ve 24 saat bekleyin. Eğer herhangi bir reaksiyon göstermezse ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz
 • Eğer ilk defa kullanıyorsanız sabah akşam yerine ilk 1 hafta sadece geceleri kullanın. Sonra sabah akşam olacak şekilde rutininizi oluşturun
 • Sabahları ürünü kullanmaya başladıysanız (ki bence mutlaka günde 2 kullanmalısınız) dışarı çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş kremi sürmeyi unutmayın. Zaten güneş kremini her halükarda kullanmalısınız ama asit bazlı ürünler kullanıyorsanız ekstra özen göstermeniz gerekmektedir.

Bunların haricinde eklemek istediklerim şunlar, maalesef ülkemizde pek çok güzel marka var ancak hepsi yurt dışından geldiği için ürün fiyatlarının 3-4 katından fazla vergi ödediğimiz için ve dolar kuru üzerinden TL ye çevrilerek satıldığı için 3 kuruşluk markalar bir askeri ücret fiyatına mağazalarda satılıyor. Benim Herbaderm markasını bu kadar çok sevmemin en büyük sebebi oldukça iyi, etkili ve temiz bir içeriğe sahip olmasının yanı sıra Türk markası olduğu için fiyatı 7 ile çarpılmıyor ve oldukça makul fiyatlara sahip olabiliyorsunuz. Ben Kozbino.com dan alıyorum ürünleri çünkü oldukça indirimli fiyatlara bulabiliyorum. Üstelik kargosu da çok hızlı geliyor. Aklınıza takılan başla soru olursa yorum olarak yazın hepsini cevaplayacağım.

2 Yorum

 • nur

  hyaluronik asit bildiğimiz eksfoliasyon yapan asitlerden değildir asit olmadığı için onunla birlikte güneş kremi gerekmez başka asit kullanıyorsanız gerekir. askeri ücret değil asgari ücret kelime anlamları birbirinden çok farklıdır.bu bilgisizlikle nasıl blog yazabiliyorsunuz hayretler içindeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir