Genel,  Life Style

Herbaderm Saf Vitamin C Superserum Yüz Serumu Kullanıcı Yorumlarım

Herkese selam, Herbaderm C vitamini kullanıcı yorumlarım ile karşınızdayım. Öncelikle ürünü yaklaşık 3 ay gibi bir süre ile kullandığımı ve etkilerini birebir gözlemlediğimi bilmenizi istiyorum. Öncelikle Herbaderm Saf C Vitamin ürününe geçmeden önce şu konulara göz atmakta fayda var;

 

C Vitamini Serumu Ne İşe Yarar?

C vitamini serumu, yaşlanmayı durdurmaya ya da geciktirmeye yönelik en etkili serumlardan biridir. Yaşlılık dediğimiz şey çizgilerin ve kırışıklıkların oluşması, cildin elastikiyetinin azalarak sarkmaya başlaması ve renk eşitsizliklerinin artmasıdır.

C vitamini;

İnce kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur, yenilerin oluşumunu önler/ geciktirir

Cildin elastikiyet seviyesini arttırır

Renk eşitsizliklerini düzenler.

Cilt dokusunu yumuşatır ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

 

 

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır Kullanılır?

Öncelikle C vitamini serumu doğru kullanmak çok önemlidir. C Vitamini Serumunu Hyaluronik Asitle birlikte kullanmanız C vitamininden maximum faydayı almanızı sağlayacaktır. Hyaluronik Asit + C Vitamini Serumu son yılların en iyi cilt bakım kombosudur. Hyaluronik Asit cildi C vitamini için hazırlar ve serumun cildin daha derinlerine kadar nüfuz etmesini sağlar. Üstelik hyaluronik asit büyük bir nem tutucu olduğu için C vitamininin vaat ettiklerini yerine getirmesine yardımcı olur.

Ben de 3 aylık bu sürede Herbaderm Saf Vitamin C Superserum Yüz Serumunu Hyaluronik Asit ile birlikte denedim ve söyleyebileceğim en doğru şey şu ki, bu ikili şu ana kadar kullandığım tüm cilt bakım ürünlerini döver. Üstelik pek çoğunun fiyatı bu ikisinin toplamından 4-5 kat fazladır.

 

C Vitamini Serumları Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

C vitamini oldukça hassas bir vitamindir dolayısıyla serumu da bir o kadar iyi muhafaza edilmeli ve korunmalıdır. Yoksa şişeyi açıp kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra neden cildim mahvoldu diye düşünmeye başlarsınız.

Öncelikle C vitamini serumunu kesinlikle direk güneş almayan serin bir yerde saklamanız gerekmektedir.

Ancak bu karanlık yer asla banyo dolabınız olamaz çünkü ürünün nemden de uzak durması gerekiyor. Yani kuru, serin ve karanlık bir yer seçin.

Ürün şişesini sürekli dik tutun ve kapağını çok iyi kapattığınızdan emin olun. Aksi taktirde oksitlenme yapacaktır ve bunu fark etmezseniz yüzünüzü sivilce basacak ve kızarıklıklar oluşacaktır.

Ayrıca böyle bir ürünü satın aldıktan sonra düzenli olarak kullanmaya özen gösterin. Tabi ki iyi sonuç almanız için bu önemli ancak bir diğer noktası da C vitamini dolabınızda aylarca kalacak bir ürün değil. Genellikle ml olarak ölçülen bu ürünler tam kullanım planına göre ölçülendiriliyor. Yani bu ay kullanmayım önümüzdeki ay bakarız demek ile ürünü bozulduktan sonra kullanırım demekle aynı kapıya çıkıyor. Ambalajın üzerindeki tarihler genellikle ürünün ilk açılma tarihidir. Siz 1-2 ay içerisinde bitirip kutuyu atmış olmaya özen gösterin.

 

Herbaderm Saf Vitamin C Superserum Yüz Serumu Kullanıcı Yorumlarım

 

Dediğim gibi, Herbaderm Saf Vitamin C Superserum Yüz Serumu ile hyaluronik asiti  bir arada kullandım. İlk Hafta gözlemlediğim şey cildimin son derece yumuşak ve daha nemli olmasıydı (beni tanıyanlar bilir ki normalde cildim iflah olmaz şekilde kurudur)  Kullanmaya devam ettikçe cildimin nem tutma seviyesinin arttığını gördüm. Kullanmaya devam ettikçe cildimde kuruluktan ve hassasiyetten oluşan kızarıklığın gün geçtikçe azaldığını, gittikçe cildimde bir aydınlanma olduğunu fark ettim. Oldukça beyaz tenli bir insanım kızarıklık bende hep olur ancak bu bahsettiğim aydınlanma hafif bir ışıltı ile birlikte geldi. Yani parlamak gibi değil de hani sağlıklı bir aydınlanma gibi. Bir insanın cildi için isteyebileceği en iyi şey bu sanırım.

1 . ayın sonuna doğru dudak kenarlarında ve alın bölgemde oluşan ince kırışıklıkların azaldığını, aynaya baktığımda beni rahatsız etmeyecek kıvama geldiğini fark ettim.

Yine 1 ayın sonuna doğru cildimde doğuştan olan çillerin görünümünün hafiflediğini ve yılların biriktirdiği güneş lekelerinin hafifleyip silikleştiğine şahit oldum. Bu nedenle benim için artık vazgeçilmez bir ürün diyebilirim.

Siz de Herbaderm Superserum Saf C vitamini serumunu denemek isterseniz neredeyse tüm pazaryeri sitelerinde, Gratislerde bulabilirsiniz.  Ben Kozbino.com ’dan alıyorum çünkü kargosu hızlı ve genelde Herbaderm ürünlerinde indirim oluyor.

Siz de kullanıcı yorumlarınızı paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Sevgiyle kalın, görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir