Life Style

İndirim Sezonunu Akıllıca Değerlendiriyoruz

Herkese merhaba, daha önce sizi şuradaki yazımda Paramı Yönetebiliyorum projesi ile tanıştırmış ve bu proje sayesinde iktisatlı olmayı öğrenebileceğinizi söylemiştim. Üzerinden hayli zaman geçti. Şimdi belki de para harcamaya en yatkın döneme girdik. Bu nedenle yazının devamında size bu dönemi nasıl en iyi şekilde atlatabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle tatil sezonunda olmamız en yüksek para harcama bahanemizdir. Güzel otellerde, plajlarda vakit geçireceğimiz için deli gibi tatil alışverişi yapacağımız bir dönemdeyiz. İyi bir tatili hak etmek için kışın yapabileceğiniz her şeyi bir önceki yazımda maddeler halinde sunmuştum. Eğer bunları düzenli bir şekilde yaptıysanız tebrikler! Tatil için iyi bir birikim yapmışsınız demektir. Peki, tatil alışverişi için şu an ki indirim dönemini nasıl değerlendireceksiniz? Okumaya devam edin…

Moda bloggerları olarak farklı mekanlarda bir çok farklı kıyafetle fotoğraf çektiriyoruz. Takipçilerden bu konu ile ilgili oldukça fazla yorum alıyorum. İyi parçalara yatırım yapmak için çok para harcamaya gerek yok. İndirim sezonlarını çok iyi takip etmek gerekiyor. İhtiyacınız olan, her zaman rahatça kombinleyebileceğiniz, sizi yansıtan parçalara yatırım yapın.  Yani kısaca sizin için hazırlamış olduğum Harcamalar check List’inde bulunan “para mı ihtiyaç mı” maddesini gözünüzün önüne getirin. Eğer gönül rahatlığı ile o maddeye tik atabilecekseniz o kıyafete yatırım yapabilirsiniz.

Sezonda görüp beğendiğiniz parçaları eğer indirim zamanında rastlayıp aldıysanız harika! Aradaki fiyat farkını bence hemen kumbaraya atmalısınız. Bu daha önce check list’lerde belirtmiş olduğum hedefleriniz için iyi bir yatırım olacaktır.

Bu dönemde benim en çok dikkat ettiğim konu sanırım sırf indirimli diye gördüğüm tüm ‘güzel’ parçaları satın almıyorum. Kaç kere giyerim, ne ile kombinlerim ve en önemlisi nerede giyerim diye kendime soruyorum. Eğer senede sadece 10 gün gideceğim bir tatil için alıyorsam durup bir kez daha düşünmek iyi olur! Unutmayın siz artık paranızı yönetebiliyorsunuz.

Eğer paranızı yönetmek konusunda neler yapabileceğinizi bir kez daha gözden geçirmek isterseniz “Hayallerini Yönet” yazısına bir kez daha göz atabilirsiniz.

Herkese sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir