Genel

Kadınlar İçin 10 Aksesuar Çeşidi

Giyinirken her zaman sadeliği ön planda tutan biri olarak, bu yıl tarzımda biraz değişiklik yapmak istedim. Kıyafetlerimin tarzını çok fazla değiştirme taraftarı değildim, çünkü sadelik ve rahatlık benim için hep ön planda olacak. Onun yerine yeni aksesuarlarla tarzımı renklendirme kararı aldım. Ama nerden başlayacağımı tam olarak bilmiyordum. Her konuda olduğu gibi, internet imdadıma yetişir dedim ve aksesuar alternatiflerine bakmaya başladım.

İnternette bir konu hakkında araştırma yaparken bir anda kendini bir sürü karışık bilgi içerisinde bulabiliyorsunuz. Ben de tam o konuma gelmişken, ihtiyacım olan tüm aksesuar tüyolarını içerisinde barından bir görsele rastladım. “Şık Görünmek İsteyen Kadınların Kullanabileceği 10 Aksesuar”. İnfografiğin başlığı beni ikna etmeye yetmişti ve içerisindeki bilgilerde çok işime yaradı. Yüzük takmaktan hoşlanan birisiyim ve bunu bir adım öteye taşımak istiyordum. Görselde tavsiye edilen; fazla sayıda ufak yüzükler ya da tek bir tane büyük bir yüzük tercih etmem gerektiği yazıyordu. Ben de tercihimi tek ve büyük yüzüklerden kullandım çünkü elimde fazla kalabalık olmasından hoşlanmıyorum.

kadınlar için aksesuarlar infografik

Her kadın gibi ben de çantasız dışarı çıkmıyorum ama çanta seçerken, doğru mu yapıyorum yoksa yanlış mı yapıyorum bir türlü bilemiyordum. Meğerse bu işin doğrusu uçlarda olmakmış. Çanta ya kocaman olacak ya da ufacık. Büyük çantalar bana hep fazla yük gibi gelmiştir, bu yüzden ufak askılı çantalar artık favorim.

Güneş gözlüğü takmak benim için vazgeçilmezdir. Güneş gözlüklerimin çerçeveleri hep koyu renk olmuştur. İnfografiği okuduktan sonra renkli çerçevelere de şans vermeye karar verdim ve hiç pişman olmadım. Okuduğum en faydalı bilgilerden bir tanesi de, iyi bir şalın çok sade olan bir kıyafeti bile gayet şık bir hale getirebileceği oldu. Daha önce pek kullanmaya yanaşmadığım şalla şimdi en iyi arkadaşım.

Makyaj önemli bir konu. Ben de sadelikten vazgeçmeyen biri olsam da makyaj yapmadığım gün olmuyor. Benim için makyaj 2 şeyden ibaret; iyi biri ruj ve iyi bir göz kalemi benim için yeterli. Uyumlu olması için de artık ojelerimin rengini rujlarımla aynı tutuyorum, hoş bir tutarlılık sağlıyor. Aksesuar kullanımı hakkında neredeyse hiç bir fikrim yokken bana bu kadar şeyi hemen öğreten bu infografiğe ve hazırlayan Hepsiburada ekibine de teşekkür ederim. Doğrusunu söylemek gerekirse kurtarıcı oldular.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir