Life Style

Kahve Tadında Bir Yer; Kahve Değirmeni


Şimdi sizi Trabzon’da çok seveceğiniz bir mekana götüreceğim. Bilenler zaten biliyor. Kısa zamanda müdavimleri fazlasıyla arttı. Bu söyleyeceklerim henüz keşfetmemiş olanlara. Efendim Kalkınmada açılan Kahve Değirmeni bizde hatır bırakmaya gelmiş. Bizde arkadaşlarla hiç üşenmedik kalktık gittik. Ve sonra iyi ki de gitmişiz dedik. Neden mi? Çünkü son zamanlarda gördüğüm en güzel en elit mekanlardan birindeydik. Kocaman bahçesi, şu sıcak ve nemli Trabzon günlerinde harika bir kaçış noktası oldu bizim için. Hani arkadaşlarınızla sohbet edip kafa dağıtmak için buluşmak istediğiniz yerler olur ya hıh işte tam aradığımız yeri bulmuştuk. Ortamı çok güzel olmasının yanında asıl hayran kalacağınız şey ise kesinlikle kahveleri ve çikolataları. Eğer bir çikolatakolik iseniz aramıza hoş geldiniz diyorum. Merak etmeyin birçok lezzetli şeyin sizin için fotoğrafını çektim böylece ne kadar haklı olduğumu görecek ve en kısa zamanda sizde Kahve Değirmeninin yolunu tutacaksınız. Şimdi kemerlerinizi bağlayın lezzet yolculuğuna çıkıyoruz.

İlk durağımız bu lezzetli mi lezzetli ve bir o kadar da güzel sunumu ile ACB Frozen. Adını daha önce hiç duymadınız değil mi? Evet haklısınız çünkü bu tamamen deneysel bir çalışma sonucu Kahve Değirmeninin sahibi olan Cevdet’in özel buluşu. Buraya gelince ilk denemeniz gereken içeceklerden bir tanesi. Serin serin ne güzel değil mi?

ACB Frozen

İstanbul’a gidenler ve İstanbullular bilirler meşhur Beyoğlu Çikolatalarını. Vee onlar şimdi Trabzon’da. Evet görünce bende çok şaşırmıştım. Kendi imalatları olan bu çikolatalar benim gibi İstanbul özlemi çekenlere çok iyi gelecek. Sütlüsü, bitteri, fındıklısı yani çeşit çeşit çikolataları ile benim çikolata cennetim burası.

Şimdi dikkat lütfen! Bu yukarıda gördüğünüz ve adını tiramisu diye adlandırdığımız küçük tatlı canavar bünyenizde alışkanlık yapıyor. Hatta yedikçe yiyesiniz geliyor Gleam uyarmadı demeyin.

Kahvenin kankileri olan çikolatalardan sonra şimdide pastalara geçiş yapıyoruz. Biliyorum ağzınız sulandı. Evet benim de öyle. Yazıyı yazmak gittikçe zorlaşıyor benim için.

Şuan çok popüler bir yer olduğu için yer bulmak biraz zor oldu. Ancak köşemize kurulduktan sonra bu üç kız keyfimize diyecek yoktu doğrusu. Neler konuştuğumuzu tahmin etmek çok zor olmasa gerek, moda, gezi ve eğlence işte keyifli bir sohbetin üç temel taşı!

O kadar şeyden bahsettik ama kahveleri unuttuğumu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte benim favorilerim. Onsuz asla yapamayacağım sütlü kahve ve latte.

veee günün sonuna geldik 🙂

Anlata anlata bitiremedim en iyisi siz kendi kahve tecrübenizi yaşamak için gelin ve buranın keyfini çıkartın. Hepinize kahve tadında günler diliyorum.

Kahve değirmeni; Trabzon merkez kalkınma adresinde…

Twitter: http://www.twitter.com/#!/kahvedegirmeni

Facebook: http://www.facebook.com/kahvedegirmenitrabzon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir