Life Style

Kış İçin Cilt Bakım Önerileri

dudak-nemlendiricileri-en-güzel-dudak-nemlendiricisi-eos-lip-balm-fiyat-pembe-eos-nemlendirici1- Her şeyin başı nemlendirme! Dudaklarınızdan başlayın

Cilt bakımdan söz ederken ilk kural her zaman nemlenmiş bir cilttir. Bu nedenle cilt bakımına nemlendiriciler ile başlamalısınız. Özellikle bu kış bir çok markanın birbirinden sevimli ambalajlarda çıkardığı (veya Türkiye’ye yeni gönderdiği) dudak balmlarına aşık olduk ve sanki yüzlerce dudağımız varmış gibi her birinden birkaç çeşit stokladık. Çünkü ambalajları, kokuları ve tatları mükemmeldi. Bizde merak ettik! O zaman bu tatlı lip balmların sadece fotoğrafını çekip instagrama yükleme kalmayalım Onları kullanalım. Acil dudak kurumaları için ben bir önlem aldım. Sırf merakımdan hazır üç yıllık lip balm stoklamışken birini ofisimde bıraktım, en sık kullandığım (işe giderken) iki çantamın içerisine iki tane attım evde de en sevdiklerimi bıraktıktan sonra bir yıl içinde bitme ihtimali olmayan diğer stokları kardeşime, anneme ve arkadaşlarıma dağıttım.

the-body-shop-vücut-nemlendiricisi-en-iyi-vücut-nemlendiriciler-hangileri-kışlık-vücut-nemlendiricisi-hindistan-cevizi-yağı2- Vücudunuzu ve yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın

Kışın çatlayıp kuruyan sadece dudaklarımız değil. Dışarıdaki buz gibi havadan bir anda sıcacık evimize, ofisimize ya da bir mekana girdiğimizde ani hava değişiminden dolayı cildimiz daha çabuk kuruyor. Hem yüzümüz hem ellerimiz. Bu nedenle olabildiğince nemlendirmeye özen göstermeliyiz. Hem mis gibi kremler ile ruhumuzu da okşamış oluruz. Burada önemli olan yüz kreminizi seçerken dikkat etmeniz gereken nokta nemlendirmenin dışında cildinizin ihtiyacı olan başka bir şey var mı? Mesela ben asla ama asla elime krem sürebilen bir insan değildim. Sürdüğüm krem yaklaşık 15 dk durduk yere terleyerek tüm kremi cildimden dışarı atıyordu. Şu an bu sorunu bir tek Yves Rocher’in el kreminde bir nebze çözmüş durumdayım. Yüzüm için de asla krem nemlendirici kullanamıyordum. Mutlaka jel yapıda olması gerekiyordu çünkü yüzümde aynı şekilde krem sürdüğüm zaman -10 derece soğukta bile terleyip tüm kremi yarım saatte dışarı atabiliyor. Bunun için de Kiehl’s Rosa Artica bu durumu biraz bertaraf etmiş duruyor. Bunların ortak noktası ise birçok markaya göre daha temiz içeriklere sahip olması ki buna 7. Madde de zaten değineceğim.

peeling-yüz-peelingi-el-pleeng-vücut-peeling-ocean-salt-ölü-deriden-arınma3- Peeling yapmayı unutmayın

Kış aylarında cildin aşırı kuruduğu konusunda hemfikiriz sanırım. Aşırı kuruyan cilt bir süre sonra ölü cilt oluyor. Bu ölü derilerden kurtulup yenilenmiş deriye de bebek gibi bakmak gerekiyor. Bu nedenle kışın peeling yapmak en az yazın yapmak kadar önemli. Yazın daha güzel bronzlaşacağım diye özendiğimiz pleeling işlemlerine kışında önem vermeliyiz. Elinizin altında bir adet peeling olsa harika olur.

cilt-bakımı-aha-lazer-epilasyon-kış-cilt-bakımı4- Cilt bakımı yaptırmak için en uygun mevsim kış mevsimidir

Cilt isterseniz cilt tonunu düzenlemek için AHA bakımı hiç fark etmez. Bu tarz işlemler güneşle birleşince ciltte hasar verici sonuçlar oluşabiliyor. Yazın rahat etmek için cilt bakım işlemlerine kışın başlamalısınız. Aksi takdirde bir sonraki seneyi beklemeniz gerebilir. bakımı yaptırmak için bir çok işlemde en uygun mevsim kış mevsimidir. İster lazer epilasyon yaptırın

vicrotia-secret-pink-parfüm-body-splash-en-güzel-parfüm-kokusu-vs-pink5- Kışında terlersiniz hem de çok fazla

Terlemek sadece yaz aylarına özel bir vücut aktivitesi değildir. Kışın da üst üste giydiğimiz kalın kıyafetler yüzünden girdiğimiz sıcak ortamlarda terleyebiliriz. Bu nedenle en az yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da vücudunuzu olabildiğince temiz tutun. Body Spreyler kullanın ve kış için özel bir parfümünüz olsun.

avakado-cilt-nemi-için-yenilmesi-gereken-meyveler-en-sağlıklı-meyve-cilt-düzenleyici-meyve6- Yediklerinize dikkat edin

Cildinizin üzerinden sürdüğünüz her şey bir yere kadar size yardımcı olacaktır. Asıl sağlık içinizden gelir. Evet! Nemlendirici sürün ama su içmeyi de unutmayın. Evet leke düzenleyici bakımlar yaptırın ama A vitamini içeren gıdalar yemeği de ihmal etmeyin. Asıl güç içinizden gelir çünkü.

temiz-içerikli-ürünler-organik-ürünler-ecocert-sertifikalı-ürünler-organik-kozmetikler-doğal-kremler7- Temiz içerikli ürünler kullanmaya dikkat edin

Yukarıda bahsettiğim her şeyde aslında önemli olan bunları yaparken temiz içerikli ürünler kullanmak. Kullandığımız bir çok şampuanın içeriği ile bulaşık yıkamakta kullandığımız deterjan arasında pek de bir fark olmadığını üzülerek belirtmek istiyorum. Mesela köpüğün kalıcılığını arttırmak için cocamide dietanolamin (DEA) kullanılıyor. Amerika’daki bir üniversite, DEA’nın anne fareden yavrusuna geçtiğini tespit etmiş, ciddi beyin hasarları gözlenmiş. Diş macunlarında karşımıza çıkan sıvıyı köpürtme özelliği veren sodium lauryl ether sulfate (SLES) Ammonium Laureth Sulfate / Sodium Lauryl Sulfate’ın (SLS) vücuttan emildiği, saçları zayıflatıp dökülme yaptığı bilimsel olarak ispatlanmış bir başka gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir