Life Style

Kitap / Zarafet – Audrey Hepburn’ün Hayatı

arafet – Audrey Hepburn, okumaya devam ettiğim biyografi kitaplarından bir diğeri.

 

Size daha önce şurada Coco Chanel’in hayatını anlatan kitaptan bahsetmiştim. Son bitirdiğim kitap ise Audrey Hepburn’ün hayatını anlatan Zarafet isimli kitap oldu. Bu aralar biyografi kitaplarına aşırı düşkün bir durumdayım. Coco Chanel’in kendinden bir okadar emin ama bir o kadarda sevilememe korkusu ve yaşadığı yalnızlık duygusunun bir farklı boyutunu Audrey Hepburn de görmek şaşkınlık verici. Dünyanın hayranlığını kazanmış güzel, zarif ve kendi ayakları üzerinde duran bir insanın hayattan tek beklentisi çok sayıda çocuk, sevgi ve aşk dolu bir yuva ve son olarak da insanlara daha ziyade çocuklara yardım edebilme duygusu.

Ancak Audrey Hepburn ne istediği sadakati ve aşkı tam olarak bulabilmiş ne de istediği sayıda çocuk yapabilmiş (çok sayıda düşük yaptığı için). Belki de en işe yaradığını hissettiği dönem ilerleyen yaşlarında UNİCEF için çalıştığı zamanlardı. Zarafet adlı kitapta Audrey Hepburn’ün savaş yıllarında geçen çocukluğundan özetler, bir dünya starı olma yolunda attığı adımlar ve çektiği filmlerin detayları, tarzı, Givenchy ile olan arkadaşlığı, UNİCEF için yaptığı çalışmalar, başarısız evlilikleri, her zaman daha fazla sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyan kişiliğini bulabilirsiniz.

Zarafet – Audrey Hepburn ü her yönüyle değerlendiren çok güzel bir kitap. Tabi bazen film çekimleri sırasında verilen ayrıntılar sıkılmama neden olsa da genel olarak sürükleyici ve güzel bir kitaptı. Tarzına hayran olduğum bir yıldızın hayatını okumak oldukça farklı bir deneyimdi tıpkı Coco Chane Efsanesi ve Hayatı’nda olduğu gibi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir