Genel,  Life Style

Korelilerin Güzellik Şifresi; 7 Tonik Metodu

Söz konusu güzellik, cilt bakımı ve cilt bakım uygulamaları olunca henüz hiçbir ülke onların eline su dökebilecek boyutta değil biliyorsunuz ki. Dünyanın geri kalanı Korelilerin bembeyaz bebeksi ciltlerinin ve sürekli olduklarından daha genç görünmelerinin nedenleriyle kafayı bozmuş durumda.

Korelilerin güzellik ve gençliklerinin en önemli nedenlerin biri hepimiz tarafından biliniyor; neme sonuna kadar doymuş bir cilt! Ancak bilmediğimiz şu ki, bunu nasıl sağlıyorlar. Belli ki iyi ve pahalı bir nemlendirici ile değil. Kadınlar bunun için kelimenin tam anlamı ile emek harcıyorlar, üzgünüm.

Kore’nin son trendi 7 tonik metot. Bu metot farklı içeriklere sahip ve farklı amaçlara hizmet eden (tabii ki cildimizin ihtiyacı olan içeriklerden bahsediyoruz) tonikleri peş peşe cildimize 7 katman halinde yedirmek. Böylelikle nem cilde tam anlamıyla hapsoluyor.

İşin bazı püf noktaları da var tabii. Öncelikle dermo kozmetik markaların iyi içerikli ürünlerini kullanıyor olmak başlıca önemli bir kural.

İkinci olarak, ilk süreceğiniz tonik kesinlikle nem bombası olsun ve bunu cildinize pamuk yardımıyla yedirin.

Sonraki 6 katman toniği parmaklarınızla cildinize tampon yaparak nazikçe yedirin ve sakın göz çevrenize sürmeyin.

7 tonik metodu her gün uygulanacak olan bir teknik değil. Gün aşırı ya da hafta da birkaç gün uygulamanızda fayda var.

Tabii, 7 farklı dermo kozmetik ürüne bütçe dayandırabilirseniz.

İşin çakallığı mı yoksa çok fazla para harcamak istemeyenler için bir teselli midir bilmem ama 7 farklı tonik kullanmak istemeyenler için tek ürünü cildinize 7 katman halinde de uygulayabilirsiniz diyorlar. Bundan pek emin değilim aslında ama yine de sizinle paylaşmak istedim. Bakalım bu Koreliler güzellik uğruna icat ettikleri şeylerle bizi daha nasıl şaşırtacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir