Collaboration,  Life Style

LG G4 Kullanıcı Yorumlarım

lg-g4-fotoğraf-cekimiMerhaba, biliyorsunuz uzun bir süredir çok yakın zamanda piyasaya çıkacak olan LG G4 kullanıyorum ve tüm sosyal medya paylaşımlarımı LG G4 ile yapıyorum. Artık bu akıllı telefonu yorumlamanın zamanı geldi. Sosyal medya hesaplarımdan yorum olarak ve mail atarak sorduğunuz LG G4 hakkındaki tüm soruları toplu olarak bir kez daha yanıtlamış olacağım.

g4-kaliteli-çekim-yaplmak-lg-gleamfashionLG G4’ün tasarımı ile başlamak istiyorum. LG bu telefon için size 6 farklı kapak seçeneği sunuyor. Bunlardan üç tanesi deri tasarım. Bildiğiniz üzere bende kahverengi deri olan tasarımı kullanıyorum. Gerçek deriden yapılmış bu arka kapak size oldukça lüks bir telefon kullandığınız hissini veriyor. Zaten çok hafif gelen gerçek deri kokusu tıpkı son moda bir çift deri ayakkabı aldığınızda duyduğunuz o hazzı yaşatıyor. Ayrıca sektörün liderleri birbirlerinin benzeri telefonlar yapma konusunda oldukça emin adımlar ile ilerlerken LG G4’ün çok uzaktan bile fark edilen bu deri ve özel dikişli tasarımı hemen aralarından sıyrılıyor.   Telefonu kullandığım süre içerisinde deri tasarım için aldığım hayranlık dolu yorumlar ise bunu kanıtlar nitelikte.

IMG_20150509_174331 (Medium)Hem tasarımda hem de teknolojide, tasarımları takip edenler için cep telefonunda ilk dikkat edilecek özellikler tasarım ve fotoğraflama özellikleridir. Bunu daha önce de paylaşmıştım. Eğer blogger iseniz bu çok daha fazla önem arz etmektedir. LG G4’ün fotoğraflama özelliği sanırım cep telefonları için gelinen son nokta ve bir adım ötesi profesyonel makinalar. Sonuçta hangi cep telefonu ile uzun pozlama çekimi yapabiliyoruz ki? F1.8 Lens VE 16MP kamera özelliğine sahip. Ayrıca kızılötesine duyarlı renk spektrum sensörü, ile fotoğrafın çekilmesinden bir kare önce tüm görünür ışığı analiz edip ölçme ve bu sayede bir fotoğrafın renklerinin düşük ışık koşullarında dahi doğal ve canlı görünmesini sağlama özelliğine sahip. Düşük ışıklı ortamlarda bulanıklığı azaltılmış fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

lg-g4-fotoğraf-çekim-kalitesiLG G4’ün ekranı kapalıyken, arkada kameranın altında yer alan ses kısma tuşuna art arda iki kez basarak kamera uygulamasının hemen açılmasını, ardından da beklemeden fotoğraf çekilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sesle çekim özelliği denen bir uygulaması var. Örneğin Çiiiz veya elci (LG) demeniz fotoğrafın çekilmesi için yeterli bir komut.

gleam-fashion-lgg4-fotoğtafBasit, Temel ve Manuel olmak üzere üç temel çekim modu bulunuyor. Sanırım ben tüm fotoğraflarımı Manuel ile çektim. Profesyonel makine kullanmaktan farksız bir deneyimdi benim için.

lg-g4-fotoğraf-çekim-kalitesi-g4-fotoğraf-çekmekSon olarak aktarmak istediğim Quantum ekran sayesinde gördüğünüz tüm renkler daha ‘gerçek’ daha canlı! Ayrıca güneş ışığında ya da güneş gözlüğü kullanırken bile net görüş sağlayabiliyorsunuz. Bu konuda ciddi sıkıntı çektiğim için sizlerle de bu özelliği paylaşmak istedim. LG G4’ün başlıca özelliklerinden bu kadar bahsetmem sanırım kendisine ne kadar hayranlık duyduğumu gösteriyordur. LG G4 ile çektiğim bazı fotoğrafları (daha önce sosyal medya hesaplarımda da paylaşmıştım) burada sizlerle paylaşıyorum. G4 ile çekilmiş detaylı kombin fotoları ile sırası ile gelecek.

10 Yorum

 • Kazasker

  Harika bir yazı olmuş Lg G4 konusunda aklımda kalan soru işaretlerini burda ki tavsiyleriniz ışığında siliyorum ve haftaya sanirim ürünü alıyorum memnun kalmazsam acayip çirkefleşirim haberiniz ola :@

 • Fatih

  Merhaba…
  Aslında Benim merak etiğim iki konu var .
  1. telefonda şebeke hatası var diyorlar ( şebekeyi geç alma )
  2. telefonun ekranı hızlı dokunuşları algılamıyor diye bir idda var
  bu sıkıntılar gerçekten varmı yokmu siz kullanıcılar böyle bir sorunla karşılaştınızmı G4 almayı düşünüyorum fakat bu hataların olasılığı beni caydırıyor

  • gleamfashion

   Merhaba Telefonda şebeke hatası ile hiç karşılamadım. Aslında böyle bir şey internette de okumadım. Denk gelmedim heralde.

   Telefonun ekranı konusunda bir sorun yaşamadım. Ekran dokunuşları için hassaslık ayarı yapabiliyorsunuz zaten.

   Ancak başka telefonlarda bu durumlar olmuş mu bende araştıracağım. Dediğim gibi ben bu açıdan hiç sorun yaşamadım.

 • Sinan

  Sayılan özellikleri güzel fakat hız anlamında internette kasılmaları gönderim ve gelenleri acabilme de yasini lan kasma sorunu varmı. Isınma o olayiniyini cozebilmislermi.sarz süresi denildiğindekesintisiz nekadar gidiyor. Fotorafla ilgili bi sorun kalmadı kafamda ama çekim hızı ve internet hızı çok önemli benim için.

  • gleamfashion

   Merhaba, bir sene kullandım deri kısmı ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım (ne aşınma ne de renk atması vb.) Ancak şu an farklı bir telefon kullanıyorum. Bir sene içerisinde böyle bir durum gözlemlemedim.

  • gleamfashion

   Bir blogger olarak tüm sosyal medya hesaplarını eş zamanlı gün içerisinde kullandığım halde şarzı tüm gün yetiyordu. Tabi her ne kadar mükemmel olursa olsun bir buçuk seneden sonra performans tüm telefonlarda olduğu gibi düşmeye başlıyor. Günde iki kere şarj ediyorsunuz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir