Collaboration,  Life Style

LG G4 Lansmanı

2015-LG-G4-gleam-fashion-lansman-lg-g4-özellikleriGeçen hafta sosyal medya hesaplarımdan gördüğünüz üzere İstanbul’da harika bir etkinlikteydim. LG amiral gemisi G4’ü Sabancı müzesi The Seed’de bloggerların beğenisine sundu. Biz de bu lansmanda hem Mobil İletişim Satış Bölümü Başkanı Ufuk Gürsoy’dan LG G4 sunumunu dinleme hem de henüz piyasaya sürülmemiş bu telefonu deneyimleme fırsatı bulduk.

20150429_201900 (Medium)LG G4’ün teknoloji tutkunları ve LG fanları tarafından nasıl heyecan ile beklendiğini çok iyi biliyorum. G4’ü lansmanda deneyimlediğim için şunu açık söyleyebilirim ki gerecekten bu heyecanın sebebini çok iyi anlıyorum. Telefonun teknik özelliklerinden en ayrıntılı şekilde bahsedeceğim ancak davetin kendisi bile ayrıntılı olarak bahsedilmeyi hak ediyor.

lg-g4-lansman-gleam-özellikleriSabancı Müzesi The Seed davet için muhteşem bir seçim olmuştu. Müzeye ve manzarasına her zaman hayran olmuşumdur. Sunum ise LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho’nun açılış konuşması ile başladı. Sonrasında LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy’un detaylı ürün sunumu ile devam etti. LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho konuşmasında Lg G4’ü geliştirirken üzerine yoğunlaştıkları en önemli konunun, LG G4’ün kullanıcılara nasıl bir değer sağlayacağı olduğunu söyledi. Bu sorunun cevabını bulmadan elde edilecek tek şeyin ise; sadece metal ve camdan oluşan bir yığın olacağını ekledi. Bu cümlelerin kullanıcı açısından değerini sanırım telefonu inceleme şansı bulduğunuzda daha iyi anlayacaksınız çünkü Calvin Cho’nun da söylediği gibi konu akıllı telefon tasarımına geldiğinde, tasarımın aynı zamanda kullanışlı ve kişinin hayat tarzına değer katacak nitelikte olması en önemli unsurdur. Bu nedenle LG G4’ü tasarlarken, kendinizi adeta zarafet ve rahatlığı gösteren, el yapımı hissi veren bir ürün yaratmaya adamışlar. Ürün deneyimini yaşadığınız zaman ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

lansmanda-ne-giydim-kombin-park-bravo-bordo-elbise-zara-borda-topuklu-ayakkabı-gleam-fashion-blogSunumdan sonra ürün deneyimleme ve yemek sırasında Ufuk Gürsoy’a LG G4 hakkındaki sorularımı bizzat sorma şansı yakaladım. Ayrıca G4’de en çok beğendiğim hatta hayran kaldığım özellikleri bir bir sıraladım. Kendisinin bana vermiş olduğu cevap ise oldukça güzeldi; ‘çünkü biz telefonlarımızı tasarlarken tüketici geri dönüşlerinin her birini ciddiye alıyoruz’.

lg-lgg4-g4-lg-yeni-telefon-2015-LG-G4-gleam-fashion-sponsor-proje-COLLABORATİON-lg-g4-lansman-lg-g4-özellikleriTelefonun kullanıcı deneyimi açısından her ne kadar inanılmaz güzel özellikleri olsa da bir moda bloggerı için çok önemli iki husus vardır. Tahmin edebileceğiniz gibi biri telefonun tasarımı diğeri ise fotoğraflama özellikleri. Tasarıma bayıldığımı itiraf etmem gerekir! Altı farklı renkte ve tamamen el işçiliğiyle üretilen orijinal deri arka kapağı ayrıca Saf Seramik Beyazı, Metalik Gri ve Parlak Altın seçenekleri mevcut! Ancak benim favorim kesinlikle kahverengi. LG G4, bu güne kadar üretilen en farklı tasarım bence. İnanılmaz şık ve bir o kadar da dikkat çekici.

lansmanda-ne-giydim-kombin-park-bravo-bordo-elbise-zara-borda-topuklu-ayakkabı-lansman-kombin-önerisiTelefonun fotoğraflama özellikleri ise tam benlik. Nasıl mı? LG G4, F1.8 diyafram aralığındaki özel lensiyle, akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş kalitede bir kameraya sahip. Ayrıca F1.8 diyafram aralığı ile LG G4 ilk defa DSLR fotoğraf makineleriyle yarışır hale geliyor. Ben teknik ifadelerden çok anlamam derseniz size şöyle anlatayım. O kocaman, ağır profesyonel makinaları yanınızda taşımanıza gerek yok çünkü loş ışıkta ya da hareket halindeyken bile muhteşem güzellikte fotoğraflar yakalayabileceksiniz. Selfie çekmek ise ayrı bir zevk haline gelecek ki bunu size daha sonra bir video ile uygulamalı olarak göstermek istiyorum.

Son olarak bu hafta LG G4 ile yapacağım paylaşımlar için beni sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın. Sevgiler!

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir