Genel,  streetstyle

Moda İkonu / Cara Delevingne

Yaşayan stil ikonları köşesinde oldukça sansasyonel bir isimin giyim tarzını inceleyeceğiz bugün; Cara Delevingne.

 

Cara Delevingne 1992 doğumlu bir İngiliz model. Eh bilmeyeniniz yoktur herhalde. Çokta uzun sayılmayacak modellik kariyerine oldukça fazla başarı sığdırmış bir model Cara Delevingne. Birbirinden ünlü markalarla yaptığı iş birliklerini saymak biraz sıkıcı olabilir ancak British Fashion Awards 2012’de ‘en iyi model’ ödülünü aldığını ve Models.com Top50’de 17. Sırada olmasını söylemeden edemeyeceğim.

Tarzı, duruşu, bakışı, davetlerdeki şıklığı ve her zaman takındığı rahat tavırları ile Cara Delevingne Top Model unvanını fazlasıyla hak etmenin yanı sıra Kate Moss gibi daha ölmeden ölümsüzleşen modeller arasında yerini alacak gibi görünüyor.

Cara Delevingne tarzından bahsederken onu iki ayrı kadın olarak ele almak gerekiyor. Cara Delevingne sokak tarzı ne kadar salaş, rock chic ve asi ise de davetlerde karşımıza çıkan Cara Delevingne de bir o kadar feminen ve şık. Kısaca ne giyse o oluyor bu kız.

Cara Delevingne isminin yanında en çok kullanılan kelimelerden biri tartışmasız ‘şımarık’ kelimesidir. Bir çok hayranı onun bu şımarık hallerine bayılırken azımsanmayacak bir grup da sırf bu yüzden kendisine bir o kadar gıcık! Hatta sırf bu şımarık hareketlerinden dolayı en yakın arkadaşı (hatta bir süre sevgili oldukları dedikodusu da çıkmış olsa da) Rita Ora ile araları açılmıştı. Cara Delevingne sizce sempatik mi gıcık mı?

Cara Delevingne’i gönül rahatlığı ile kıskanmanız için size bası sebepler daha sıralayabilirim. Mesela Karl Lagerfeld’in gözdesi ve kankası olması, bir model olsa da Anne Karenina filminde Prenses Sorokina’yı canlandırmış olması, Canned’de Lenardo DiCaprio’yu çok yaşlı bularak red edecek özgüvene ahip olması, Victoria Secret’in gözde meleklerinden olması felan filan işte! Sapsarı saçları, iri mavi gözleri ve şu sıra en popüler kaş yapısına sahip olmasından bahsetmeyeceğim bile.

Sonuç olarak Cara Delevingne aslında hem giyim olarak hem de huy olarak nasıl bir tarza sahip olduğu fotoğraflardan da açıkça görülmekte. Şimdi soruyorum sevmeli mi, sevmemeli mi bu kızı?

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir