My Style,  streetstyle

Ne Giydim / Küçük Siyah Elbise ve Coco Chanel

 

Küçük siyah elbise Coco’nun dünyaya sunmuş olduğu önemli bir hediye ve ben o hediyeyi onun biyografisi ile süsledim. Siyah elbise kombinim ile Coco Chanel Efsanesi ve Hayatı bu yazıda.

 

Yakın zamanda bir solukta okuyup bitirdiğim Coco Chanel Efsanesi ve Hayatı isimli kitaptan o kadar çok etkilendim ki Coco rüyalarıma bile geldi. Kesinlikle büyük hayranı olduğum Coco Chanel’i bu kitap aracılığı ile daha yakından tanıdım kesinlikle inanılmaz bir hayat. Muhteşem bir hırs ve güç… Kitabı alıp okumak isteyenlere tavsiyem içerisinde kadınlar şöyle giyinsin, moda budur gibi şeyler aramasınlar çünkü kitabın içerisinde sadece Coco var, gerçek Coco!

 

Kitaptan bu kadar etkilendiğim için Chanel anısına Coco Chanel’in yaratıp tüm kadınların beğenisine sunduğu küçük siyah elbise ile bir kombin yapıp blogda yayınlamaya karar verdim. Tıpkı Chanel’in bana öğrettiği gibi sade siyah bir elbise olmalıydı bu. Vücuduma tam oturan ama aynı zaman da rahat yani tam Coco Chanel tarzı. Bu nedenle HM in bu sezon çıkardığı bence en güzel kesime sahip olan bu siyah elbise Chanel’in hayatını anlatan kitapla çekim yapmak için çok uygun olacaktı.

 

Küçük siyah elbisemin olduğu kadar aksesuarlarımın da sade olmasına özen gösterdim. Gerçi kitaptan şunu öğrendim ki Coco her ne kadar çok sade giyinerek her ortamın en şık kadını olsa da taktığı takılar ve tasarladığı mücevherler kıyafetlerine göre oldukça iddialı ve hatırı sayılır derecede çok oluyormuş. Ben küçük siyah elbisemi zara asimetrik kesim siyah ayakkabı ile kombine edip aksesuar olarak da sadece siyah ve metal’den oluşan bir bileklik kullandım.

 

Kesinlikle bu siyah elbiseler ile her ortama girebilirsiniz asla ne çok fazla ne de çok az olursunuz. Bu kıyafetin ölçüsünü giydiğiniz ayakkabılar ve taktığını aksesuarlar belirler. Bu nedenle benim dolabımda en az 5-6 farklı modelde küçük siyah elbise mevcuttur. Kumaşları ve kesimleri farklı ve kesinlikle hayat kurtarıcılar. Siyah küçük elbise sizi ofiste de kurtarabilir iş çıkışı bir happy hours’da da. Ya da sinemaya giderken de giyebilirsiniz arkadaşınızın doğum gününü giderken de. Tek yapmanız gereken aksesuarlar ile oynamak ve siyah küçük elbiseye farklı anlamlar katmak.

 

Çekimlerin gündüz yapıldığını hesaba katarsak benim siyah elbisemi oldukça sade kullanmamın nedeni anlaşılabiliyor. Oje seçimine gelirsek eğer, bu yaz beyaz renk ojeler patlama yaptı ama bununla ilgili trend ipuçları çok yakında blogda olacak hem de en iyi moda bloggerları eşliğinde.

 

Tabi ki aşkımda o gün bana şıklığı ile eşlik etti. E bu harika gömlek benim seçimim diye birazcık övünsem zararı olmaz herhalde 🙂

Burak Ne Giydi?

Gömlek / Shirt : Zara Men

Pantolon / Pants : Massimo Dutti

Benim ‘B’ aşkım 🙂

Ne Giydim?

Elbise / Dresses : H&M

Ayskksbı / Shoes : Zara

Gözlük / Sunglasses : H&M

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir