Collaboration

NİVEA’NIN ANNELER GÜNÜ TANITIM VİDEOSU; #ANNEMHAKLIYMIŞ

nivea-annemhaklıymıs-gleamfashion

Zamanında en çok kullandığım sözlerdendir ‘anne off şimdi onu da nerden çıkardın’ , ‘Tamam anne zamanı gelsin ona da bakarız’. Şimdi 27 yaşındayım ve annemin söylediklerinin hepsinin zamanı geldi. Hem de çoğu çok acımasız şekilde geldi. Birçoğuna ‘Annem haklıymış, keşke… ‘ diye başladığım cümleler kurdum, pek azına da ‘annem haklıymış, iyi ki …’ İle başlayan cümleler.

Nivea’nın anneler günü için hazırlamış olduğu #annemhaklıymış videosundan aldığım cesaret ile bende annem haklıymış dediğim anlarımı anneler gününe özel olarak blogumda paylaşmak istedim.

Annem bana her şeyin bir zamanının olduğunu öğretti. Bunu nasıl yaptı bilmiyorum ama tüm isteklerimi kırmadan, üzmeden zamanı gelince yapabileceğimi anlattı bana.

Lise yıllarında saçlarımı boyatmak istedim. Hem de öyle fazla istedim ki… Ancak kısa süre sonra ‘şimdi’ olmaması gerektiğini anlamıştım. Zaman içinde tüm okul arkadaşlarım gencecik yaşlarına rağmen yıpranmış, yanmış saçlarından şikâyetler ettikçe #annemhaklıymış dedim.

Üniversite eğitimimi sürdürürken farklı bir iş yapmak istediğime karar verdim. Burayı hemen bırakıp kaçmalıydım ve ‘özgür kız’ olarak hayallerimin peşinden gitmeliydim. Ama annem dur dedi. Başladığım okulu bitirirken de ‘özgür kız’ olabileceğimi başladığım işi bitirdikten sonra da yeni hayallere yelken açabileceğimi anlattı. Durdum. Okulumu bitirdim ve ‘özgür bir kız’ olarak hayalimdeki işi yaparken buldum kendimi.

Ve son olarak annem insanlara kin tutmamamı öğretti. Kin içten gelirdi, zehirliydi. Önce beni zehirleyecek bir şeydi. İnsanları sevmediğim ya da onlardan zarar gördüğüm takdirde sadece uzaklaşmamı ve unutmamı söylerdi. Bu cümlelerin derinliğini ve anlamını en çok iş hayatında anladığımı söylemem gerekir. Yaşadığınız her gün farklı bir tecrübe ve farklı bir macera. Tabi ki hayat tozpembe değil. Ama siz ille de siyah olan kısma takılıp kendinizi üzmeyin. Gözünüzü farklı renklere odaklayın.

Her insanın annesi çok değerledir. Annelerimizin sözleri ise altın değerindedir. Siz de annelerinizin #annemhaklıymış dediğiniz sözlerini paylaşın. Onların haklılığına bir kez daha hep birlikte şahit olalım. PS: Bu yayın Nivea sponsorluğunda hazırlanmış olup, tamamen kendi düşüncelerimi içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir