Genel,  Life Style

Ojeler Artık Bildiğin Gibi Değil

Oje kaç farklı kılığa girebilir? Üzerimize giydiğimiz kıyafet kadar önemli bir hal almaya başladı artık tırnaklarımızın rengi ve şekli. Tabi ki onların he zaman temiz ve bakımlı olması gerekiyor. İnsan bunu kendisine duyduğu saygıdan dolayı yapmalı. Ancak artık kadınlara temiz ve bakımlı olması yetmiyor. Daha fazlasını istiyoruz. Daha renkli, daha parlak ve daha sıradışı! E hal böyle olunca arz-talep kanunlarına dayanarak bu sektörün oyuncuları da yeni çıkardıkları ürünleri hayatımıza hemen sokuveriyorlar. Sonuç olarak bunların normal ojesi var, takması var, sticker olanı var, porseleni bile var öyle değil mi?

Geçenlerde bende takma ojelerden bir tane aldım. Sırf meraktan. Rafta o kadar güzel renk renk ve desen desen duruyorlardı ki. Al beni al beni diye gözümün içine baktı zavallıcık. Bende ne yapayım kıramadım kendisini. E bu maceraya atılmışken tecrübelerimi de sizinle paylaşayım dedim.

–          Öncelikle şunu belirtmeliyim ki akla hayale gelmeyecek renk ve desenler bulabilirsiniz

–          Üzerinde 1 hafta kalıcıdır yazıyor. Tecrübe ile sabittir arkadaşlar. 1 hafta sonunda zor söktüm onları oradan

–          İçerisinde 24 adet var 12 size yazıyor ama açık konuşmak gerekirse büyüklüklerde biraz sıkıntı var. 10 tanesini denkleştirebilmek için akla karayı seçtim diyebilirim.

–          Bir sıkıntısı da iç tarafta silikon benzeri bir madde var tırnağı tutması için. Bu madde bazı tırnaklarda oldukça kalın olduğundan yapıştırınca çok da doğal durmuyor. Ancak dediğim gibi hepsi böyle değil. Belki de benim şanssızlığımdır.

–          Uygulaması çok kolay. Her tırnağa uygun gelecek olan parçayı bulduktan sonra sadece altındaki koruyucu bandı kaldırıp tırnağınıza iki saniye bastırıyorsunuz. Ve hazır. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıda videoyu bulabilirsiniz.

Siyah oje sürmek ciddi zor bir iştir. bu yüzden takma ojeleri deneyebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir