Collaboration,  Life Style

Okula Dönüş Başladı

shutterstock_224676037 (Medium)Okula dönüş başladı! Okula dönmek denemek aslında yepyeni bir sezonun başlaması demek! Yeni sezon ise yeni ihtiyaçlarla birlikte gelir. Örneğin bu sezon hazırlaman gereken başarılı sunumlar ve ödevler için gözüne kestirdiğin o notebook ya da bu sene yapmak zorunda olduğun staj için biraz daha ciddi kıyafetler. Daha büyük planları olanlar için liste uzayıp gidebilir, daha fazla mesleki ve kişisel gelişim kitabından yurt dışında bölümünüz ile alakalı bir seminere gitmeye kadar. Haklısınız söz konusu hayaller olunca ucu bucağı yok ama harekete geçmek için önce bütçe gözden geçirilmelidir.

shutterstock_249974521 (Medium)Belirli aralıklarla sizinle Paramı Yönetebiliyorum projesi ile hayatıma neler kattığımı, hayatımda neleri değiştirdiğimi paylaşıyorum. Bu değişim hakkında size de bu yazılarla ipuçları veriyorum çünkü her deneyim paylaştıkça güzeldir. Çünkü herkesin biraz ilhama ve biraz yol göstermeye ihtiyacı vardır. Peki, okula dönüş ve beraberinde getirdiği ihtiyaçlar kafanızda teker teker canlanmaya başladıysa sıra şu soruya geliyor; Nereden başlayacağım? Size burada uzun uzun da yazabilirim ama bence bunu asıl kaynağından öğrenebilirsiniz. Üniversiteli isen hemen buradan başla Ya da benim gibiysen (Yetişkin) Çalışıyor olman ya da olmaman fark etmiyor hemen burayı tıkla Online eğitime gir, eğitimi başarı ile tamamla, bütçene ve geleceğine farklı bir yön ver!

shutterstock_93777613 (1) (Medium)Peki ben bu online eğitimden sonra neler mi yaptım? İki farklı birikim kaynağı yarattım kendime. Birincisi uzun vadeli bir hesap açtırarak uzun vadeli planlarımı hayata geçirmek adına yaptığım yatırımdı, diğeri ise daha önce şuradaki yazında belirttiğim üzere etrafta dolaşan bozuklukları değerlendirmek adına aldığım bir kumbara! Kısa vadeli ihtiyaçlarınız için ne kadar işe yaracağına inanamazsınız. Kumbara ağzına kadar dolduğunda durumun farkına vardım. Bir kredi kartı borcu bitirebilir, ücretinden dolayı ertelediğiniz sertifika eğitimine katılabilir, ya da bir aylık kiranızı ödeyebilirsiniz. Evet, sadece ortalıkta dolaşan bozukluklarla!

Bir de banka hesabı var tabi. Ne için mi? Hayali kurulan ev için! Henüz çok mu erken olduğunu düşünüyorsunuz. Eh zamanın ne kadar hızlı geçtiğini bir kez daha düşünün derim. Peki tam da şu an harekete geçmek için güzel bir zaman değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir