Life Style

Pazartesi Sendromu

pazartesi-sendromu-ofis-çözümleri-ofis-dekorasyonu-gleam-fashion-blog-lifestyle-bloggerPazartesi sendromu yaşamanın birçok sebebi var, biliyorum. Yeterince dinlenemediğimiz hafta sonları, yeterince eğlenemediğimiz hafta sonları, belki sevmediğimiz bir iş, belki sevdiğimiz işte sevmediğimiz çalışma arkadaşları belki de hepsi! Kim bilir. Yine de bu sendromu azaltmanın bazı küçük ayrıntılara dikkat etmenin bu sendromu azaltacağını düşünmekteyim.

C Vitamini Önemli

Güne biraz enerji alarak başmak iyi gelebilir. Hepinizin aklında bir anlığına da olsa çikolata geldiğini biliyorum ama hayır öyle değil. Sağlıklı yollardan elde edilecek bir enerjiden bahsediyorum. Kış mevsimini düşünürsek portakal suyu güzel bir başlangıç olabilir. Multivitaminleri de önerebilirdim belki ama bende dehşet bir baş ağrısına sebep oldukları için kimseye önermeyeceğim!

Pazartesi Kötü Olabilir Sen İyi Ol

Pazartesi kötü, korkunç, karanlık ve de ürkütücü olabilir. Sen kendini biraz renklendir. Renklerin enerjisine inanıyorsan eğer kıyafetine bir parça daha renk kat, allığını canlı bir renkte seç. Taze bir görüntü moralini yükseltir.

Derli Toplu Ol

Bu önerisi şu an olmasa bile bir sonraki pazartesini kurtarabilir. Mümkünse Cuma günü işten çıkmadan masanı topla, notlarını ayrıntılı yaz ve bulabileceğin bir yere koy ki Pazartesi günü geldiğinde uzaydan dünyaya yeni düşmüşsün gibi işlere yabancılaşma.

Pozitif Ol

Pazartesi sendromumun en iyi ilacı becerebiliyorsan pozitif olmandır. Önce kendine pozitif ol sonra da etrafa. Sakin düşün, gülümse ve işleri yoluna koy. Ve şimdi hafta sonu için bir gün bitti bile. Herkese mutlu haftalar. Xoxo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir