Collaboration,  Life Style

Renkli Mücevherler; Zümrüt ve Yakut Küpeler

Bilinen bir gerçek ki kadınlar olarak mücevherlere oldukça düşkünüz. Bazı mücevherler yatırım yapmak için alınırken bazıları vardır ki en zarif anlarımıza eşlik etmek, gelecekte çocuklarımıza ya da torunlarımıza yadigar olarak bırakmak içindir. İşte böyle sizinle uzun bir yolculuk yapacak mücevherlerin bence en güzelleri Zümrüt ve Yakut Küpe olmalıdır.

Yakut Küpe kızıl, kahve ve siyah saçlı insanlara çok yakıştığı gibi kendisini son derece gösteren ve tüm zarifliği ile yüzünüzün iki yanında parlayan mücevherlerdir. Yakut küpede benim tercihim etrafı pırlanta çevrili olanlar ya da rose gold kaplamalı olanlar. Sarı altın olanları daha üst yaş grubuna yakıştırıyorum.

Zümrüt Küpe deyince hemen aklıma Hürrem Sultan geliyor. Hürrem karakterini sıklıkla zümrüt küpe takarken görürdük. Ah ne çok yakışırdı kızıl saçlarına yeşil parıldayan mücevherler. Ben de zümrüt küpeleri en çok esmerlere, kızıl-bakır saç renginde olanlara ve sarışınlara yakıştırıyorum. Zümrüt küpe tercih edeceksem yine etrafı pırlanta kaplı ya da beyaz altın kaplı olanları tercih ederim çünkü o parlak yeşillere sarı ve rose gold renklerini yakıştırmıyorum.

Son olarak küçük bir tavsiye daha vermek istiyorum. Eğer bu gösteri mücevherleri kullanacaksanız şunlara dikkat etmenizde fayda var;

  • Eğer küçük ve kısa bir parça kullanacaksanız saçlarınızı daha toplu bir model yaptırmanızı öneririm. Mücevherin ışıltısı yüzünüze yansıması açısından önemli bir nokta.
  • Ancak eğer uzun, büyük ya da sallantılı bir model kullanacaksanız saçlarınızın açık ve dökümlü olması daha şık v e modern bir görüntü sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir