Collaboration,  Genel,  Life Style

#SamsungYuzmeYarisi 2016

Yılda sadece bir gün Boğaz trafiğini 4 saatliğine kapattığımız bu günde, yarışmacılar ve misafirlerimiz 62 ülkeden katılacak yüzlerce sporcu, yaş aralıklarına göre 12 farklı yaş kategorisinde yüzme yarışında mücadele edecek.

Sadece Boğaziçi Yarışları’na ayrılan bu günde, yarışmacılar ve misafirlerimiz Boğaz’ın bir günlük sessizliğine tanık olacak, Kuruçeşme Parkı’na aileler gelecek, çocuklar gülecek, pankartlar açılacak, alkışlar kopacak, tezahüratlar Asya’dan Avrupa’ya ulaşacak…

24 Temmuz sabahı, Boğaz’ın ünlü duraklarından Kanlıca’dan başlayarak 6.5 km’lik parkuru tamamlamak için binlerce yüzücü Avrupa’ya; Kuruçeşme’ye doğru kulaç atacak.

27 senelik yarış tarihinde toplam 13.981 kişi katıldı. Kanlıca’dan Kuruçeşme’ye parkur 6.5 kilometre olduğu için, 13.981 X 6.5 kilometre = 90.876,5 km’lik bir mesafe aşıldı.

Dünyanın çevresinin 40.000 km olduğu bilgisinden hareketle, yarışın başladığı andan itibaren dünyanın 2 kez çevresini kulaçlarla dolaşan bir resim çıkıyor karşımıza. (90.876,5 / 40.000 km : 2.2 kez)

Şimdi; yüzyıllardır sayısız gülücüğe, aşka, hasrete, vedaya, kavuşmaya ve mutluluğa ev sahipliği yapan Boğaz’ı sizden dinlemenin zamanı. Siz de anılarınızı #SamsungYuzmeYarisi ve #BogazAnilari etiketiyle paylaşın, Galaxy S7 edge kazanma şansı yakalayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir