Collaboration,  Life Style

Smoothie Nasıl Yapılır kafes Fırın’dan Öğreniyoruz

kafes-fırın-ankara-kafesfırınHerkese merhaba, yazmakta geç kaldığım ama hepinizin severek okuyacağı ve hatta yazın kullanmak üzere not alacağını düşündüğüm bir yazı ile karşınızdayım. Konumuz şu, smoothie nasıl yapılır ?

gleam-fashion-blog-ankara-kafes-fırın-kızılay-şubesi-kızlay-ankara-kafesfırınGeçtiğimiz aylarda Kafes Fırın’ın Kızılay’da açılan şubesinde (karanfil Sokak’ta) smoothie nasıl yapılır öğrenmek için bir araya geldik. Kafes Fırın’ın deneyimli personeli smoothie yapımını bize anlatmak için oldukça geniş malzeme seçeneklerini önümüze sundu. Çok eğlenceli ve gerçek anlamda ‘tatlı’ bir etkinlik oldu bizim içim.

smoothie-yapımı-gleam-fashion-blogÖnce profesyonel ellerden farklı meyve karışımlarını kullanarak nasıl tatlar çıkartacağımızı öğrendik. Sonra da her bir blogger kendi smoothie tarifini hayata geçirdi. Benim kendi tarifim sütle hazırlanan içerisinde kavun ve birazda mango şurubu barındıran az şekerli ve içimi kolay bir smoothie oldu.

smoothie-tarifi-blogger-event-blog-davetiHer blogger kendi yaptığı karışımı diğer arkadaşlara ikram etti. En sonunda ise smoothieler arasından ilk 3 seçilerek dereceye girenlere sürpriz ödül verildi. Benim yaptığım smoothie dereceye girememiş olabilir ancak kesinlikle kendi ağzımın tadına uygun harika bir smoothie yapmayı öğrendiğimi düşünüyorum.

smoothie-smoothie-yapımı-smoothie-nasıl-yapılır-kafes-fırın-smoothie-kafesfırın-ankara-blogger-etkinlik-ankara-blogger-event-güzel-yaşaAilenizin smoothie’cisi Gleam! O gün giydiklerimin detayını görmek için şuraya tıklayabilirsiniz.

smoothie-smoothie-yapımı-smoothie-nasıl-yapılır-kafes-fırın-smoothie-kafesfırın-ankara-blogger-etkinlik-ankara-blogger-event-lifestyleSon olarak size de smoothie nasıl yapılır anlatmak istiyorum.

smoothie-smoothie-yapımı-smoothie-nasıl-yapılır-kafes-fırın-smoothie-kafesfırın-ankaraİşe sevdiğiniz ve birbiri ile tat olarak uyumlu olacak meyveleri seçmekle başlayabilirsiniz. Dilerseniz bazı meyveleri bizzat kullanmak yerine şurubunu da ekleyebilirsiniz. Smoothie yaparken önemli olan yeteri kadar buz koymak. Az ya da fazla olması kıvamını çok etiler. Bu nedenle ortalama 15-20 küp buz kullanabilirsiniz. Tabi bu bardağınızın büyüklüğüne de bağlı olarak değişebilir. Ben büyük bir mug için ayarladım diye düşünebilirsiniz. Son olarak bir shot bardağı kadar sütü, taze meyveleri ve meyve şurubunu ayrıca buzları koyarak 30 sn. kadar orta derecye ayarladığınız bir karıştırıcıda karıştırın. İşte bu kadar kolay!

smoothie-smoothie-yapımı-smoothie-nasıl-yapılır-kafes-fırın-smoothie-kafesfırın-ankara-blogger-etkinlik-ankara-blogger-event

smoothie-smoothie-yapımı-smoothie-nasıl-yapılır-kafes-fırın-smoothie-kafesfırın-ankara-blogger-etkinlik-ankara-blogger-event-gleam-fashion-blog

smoothie-smoothie-yapımı-smoothie-nasıl-yapılır-kafes-fırın-smoothie-kafesfırın-ankara-blogger-etkinlik-ankara-blogger-event-gleam-fashion-blog-ankara-etkinlik

ankara-kafes-fırın-kızılay

Kendi yaptuğım smoothie’nin bir de klibini çektim (o kadar özendim yani) facebook sayfama tıklayarak videolar bölümünden izleyebilirsiniz. Herkese sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir