Genel,  Life Style

Sonbaharda Yapılacaklar Listesi / Fall To Do List

sonbahar-sonbaharda yapılacaklar listesi-sonbaharda yapılacak 10 şey-arkadaşlarla yapılacaklar-evde ne yapabilirimHerkese merhaba, uzun zamandır bir sonbaharda yapılacaklar listesi hazırlamak istiyordum. Kendim şahsen liste yapmaya bayılıyorum. Daha önce de yazın yapılacaklar listesine göstermiş olduğunuz rağbet beni bu konuda oldukça cesaretlendiriyor. Hepinize teşekkürler. 🙂

1 – Odanıza Sonbahar Dokunuşları yapın

46c3eee5b5ad6e709ecc5a42b47cdd62Sonbahara oldukça hızlı bir giriş yaptığımıza göre odanızın dekorasyonunu da buna uyarlamanız iyi olacak diye düşünüyorum. Ben kendi odamda bunu gerçekleştirmek için sonbahara daha uygun renklerde çerçeveler, kartpostallar (çerçevelere kartpostal koyma huyum var) ve karamel kokulu mumlar aldım. Tarçın kokulu mumları da satış temsilcisi önermiş olsa da ben pek sevmiyorum. Çok ağır kokuyor. Ayrıca belki eşyaların yerlerini de değiştirip yastık kılıflarınızı sarı, turuncu, kiremit rengi gibi renklerle değiştirebilirsiniz.

2- Daha Fazla Kahve Daha Fazla Kitap

kitap-kahve-sonbahar-fotoğrafları-sonbaharda neler yapılır-sonbaharda yapılacaklar listesi-sonbaharda yapılacak 10 şey-sonbaharda ne yapsak-arkadaşlarla neler yapılır-evde yapılacakKahve, kitap ve yağmur üçlüsü sonbaharı anlatan temel kelimelerdir diye düşünüyorum. Yağmurlu havada elimize kitabımızı alıp cam kenarında oturmak sanırım sonbaharda yapılacaklar listesi nin başında geliyor. Ancak bunu illaki evde yapmanız gerekmiyor. Tembellik abidesi bir Pazar günü sevdiğiniz bir kafeye gidip orada vakit de geçirebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey ise kendinize sonbaharda okuyacak birkaç kitap bulmak. Favorilerinizi şimdiden listeleyin derim (Evet liste! Çünkü ben bir liste yapma delisiyim).

3 – Dışarı Çıkın

sonbaharda yapılacaklar listesi-fall to the list-sonbaharda yapılacaklar-sonbaharda yapılacak 10 şeysonbaharda neler yapsak-sıkılınca neler yapılırHavalar oldukça soğudu. Ancak bu kendimizi eve, arabaya ya da bir kafeye hapis edeceğimiz anlamına gelmemeli. Sıkı giyinin ve parklarda yürüyüşlere çıkın. Dökülen yaprakların fotoğraflarını çekin.  Temiz hava alın.

4- DIY Projeleri Hazırlayın

sonbaharda yapılacak dıy projeleri-do it your self projeleri kendin yap projeleri-kendim yaptım-ev dekorasyonu-sonbaharSonbahar yapraklarından bahsetmişken; renklerini beğendiğiniz kızıl, turuncu ya da sarı renkli yapraklardan birkaç adet toplayın ve kendinize yeni DIY Projeleri oluşturun. Bu DIY projeleri hem evde daha fazla vakit geçirip soğuktan sizi koruyacak hem de odanızın sonbahar dekorasyonu için harika birer kaynak olacaktır. Bence işe basit çerçeveler yaparak başlayabilirsiniz. Sonbaharda yapılacaklar listesi için harika bir öneri değil mi?

5 – Kışlık Kıyafetlerinizi Gün Yüzüne Çıkartın

kışlık kıyafetleri çıkartma-kışlık kıtafetler-outfit-ootd-ne giydim-sonbahar kombini-sonbaharda neler giyilirKışlık kıyafetleriniz ile yazlık kıyafetlerinizi yer değiştirmek için harika bir zamandır sonbahar. Ancak sakın yazlıkların tamamını kaldırmayın. Bir kısmı dolabınızda kalsın. Öncelikli olarak havaların durumu sonbaharda hiç de belli olmaz. Bir bakarsınız yazdan kalma günler bir bakarsınız kışın habercisi günler. Bu nedenle tedbirli olmakta fayda var. Hem ayrıca bu havalarda basic tshirtlerin üzerine giyilen hırkalar da oldukça cool bir görüntü yaratıyor. Benden söylemesi.

6 – Örgü Örmek Güzeldir

sonbaharda yapılacaklar listesi-sonbaharda  neler yapılır-sonbaharda ne yapsak-fall to the list-sonbaharda yapılacak 10 şey-sonbaharda neler yapılabilirEğer biraz hamaratsanız ve de vaktiniz varsa kışa hazırlık için örgü örmeye başlamak hem stresinizi alabilir (bazı durumlarda daha da strese sokabilir) hem de kendinize ya da sevdiğinize harika bir hediye hazırlamış olursunuz.

7 – Walk İn The Rain

sonbaharda yapılacaklar-sonbaharda neler yapılır-sonbaharda yapılacak 10 şey-son baharda ne yapsak-yağmur-stili-şemsiyeYağmurda yürüyüş yapmak hem romantik hem de eğlenceli olabilir. Zaten sonbaharda olması gereken şey bolca yağmurdur. Eğer yağmurda yürümeye niyetliyseniz bolca vaktiniz olacaktır diye düşünüyorum. Ancak bunu eğlenceli kılabilmeniz için bazı ekipmanlara ihtiyacınız var. Örneğin güzel, sevimli bir yağmur şemsiyesi, yağmur botları ve eldivenler. Sonuçta eğer bir aşk filmi çekimi yapmıyorsanız soğuk havada yağmurda ıslanıp hasta olmak çok da romantik sayılmaz. Böyle bir düşüneniz varsa yaz yağmurlarını bekleyin derim.

8 – Shopping İs My Cardio

sonbahar alışverişi-sonbaharda yapılacaklar listesi-sonbaharda ne yapsak-kötü havalarda neler yapılır

Eh soğuk havalarda sıcak avm’lerde kışa hazırlık alışverişi yapmak pek de kötü bir fikir olmasa gerek.

9 –  Şal Bağlama Şekilleri

şal bağlama modelleri-değişik şal bağlama teknikleri-şal nasıl bağlanır-şal bağlama

Sonbahar ve kış aylarında bol bol şal kullanacağımız için yeni şal bağlama şekilleri öğrenin derim. Tabi ki sizin için bir örnek sunuyorum burada.

10 – Cildinizi Kışa Hazırlayın

kış için cilt bakımı-sonbaharda yapılacaklar listesi-kışlık bakım-moda blogları-fashion blogCildimizi şimdiden kışa hazırlamak ona yapabileceğimiz en büyük iyilik. Bu nedenle cildinizi kışa hazırlayın. Onu bol bol nemlendirin. Zaten güzellik mağazaları sağ olsun cildimizi nemlendirmek için bize yüzlerce alternatif sunuyorlar. Seçim sizin. Mutlu haftalar sevgili blog severler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir