streetstyle

Street Style

street-style-moda-blog-sokak-stili-fashionblog

Sokak modası kelime anlamı olarak her geçen gün yükselişini sürdüredursun, her geçen gün içi boşaltılan bir kelime olma yolunda hızla ilerliyor. Sebebi ise Street style kavramının stil paylaşma mecralarının artmasını takiben popülerliğinin hız kazanması.

einter-street-style

E tabi ki her popüler ortamda olduğu gibi insanlar İnstagram’dan, Snapchat’den Facebook’dan ve daha birçok mecradan kendi sokak stillerini #streetstyle hastagleri ile yayınlamaya başladır. Buraya kadar aslında hiçbir sorun yok her şey olması gerektiği gibi ve eğlenceli.  Sorun olan şu; insanlar saatlerce düşünülmüş, renkleri, desenleri uysun diye zorlanmış, göstermek adına alakasız ama pahalı markalar ile desteklenmiş ‘kasıntı’ stillerini Street Style şeklinde lanse etmeleri bu kavramın içinin boşalmasına neden oluyor.

street-style-moda-blog-sokak-stili

Oysa Street style uğraşılmadan elde edilen cool bir görüntüyü temsil eder. Az önce bir defileden çıkmışsın gibi değil de bir kahve alıp eve dönecekmişsin izlemi veren kıyafetlerin uyumsuz güzelliğini yansıtır. Street Style konseptinde hiç de öyle 15 cm topuklu ve parlak ayakkabılara gerek yoktur. Düz bir ayakkabı giyip oversize paltonu üzerine atman yeterlidir. Adı üzerinde sokak stili bu, bazılarının fotoğraf koyup ‘bu günün sokak stili de böyle’ yazdığı fotoğrafların çekildiği yer ‘sokak’ olmamalı hani kızın kendi nişanı filan olmalı diye düşünüyorum. Ya da bu sokağı bu kadar değerli kılan ne acaba göbeğine kadar dekolte ve dirseğine kadar altın bilezikler ile yürüyor diye düşünüyorum.

street-style-moda-blog-sokak-stili-cool-winter-style

İlham almak isteyen takipçinin okuluna, işine ya da arkadaşlarla bir hafta sonu kahvesine giderken sanki bir filmin galasına gidermiş gibi giyindiklerini zannetmiyorum. Aksini düşünen var mı bilemiyorum? Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiler.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir