Collaboration,  Life Style

Takı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

gumus-kolye-modelleri

Takılar kadınların kıyafetlerini tamamlamak için gerek günlük hayatta ve iş hayatında gerekse gece gezmelerinde en çok kullandıkları aksesuarlar arasında yer alıyor. Takı seçimi yaparken bazı kriterleri dikkate almak, kendine yakışacak takıyı bulmak açısından oldukça önemli. Gidilecek yere uygun, kendi vücut tipine uyan, saç ve yüz şekline yakışan modeller çok daha olumlu sonuçlar ortaya koyabiliyor.

Takı seçerken ilk dikkat edilmesi gereken kriter gidilecek ortama uygun tarzda takılar seçmek. Bir düğüne, özel bir davete giderken kullanılabilecek bir takı ile akşam yemeğe çıkarken ya da bir bara giderken kullanılacak takılar mutlaka farklı olmalı. Aksi durumda şıklık yaratmak yerine komik duruma düşmek kaçınılmaz oluyor. Gece takı seçimi yaparken kıyafetin modeli, yaka şekli gibi detaylar mutlaka göz önünde bulundurmalı. Çok fazla karmaşa yaratacak takı tercihleri de hem şık durmayabiliyor hem de göz yorabiliyor. Gösterişli bir yüzük veya dekolteli bir kıyafette gösterişli bir kolye tercih edilebilir.

 

Günlük hayatta kullanılan takılarla, iş hayatında kullanılan takıların tarzı da farklılık gösterebiliyor. İş hayatında çok daha kurumsal hayata uygun sade ve düz takılar tercih etmekte fayda var. Asimetrik, tek taşlı gümüş kolye ya da inci kolyeler, zarif bileklikler, sade küpeler iş kıyafetleri ile oldukça şık duruyor.

 

Günlük hayatta olduğu kadar gece kıyafetleri ile de en çok kullanılan takılar arasında gümüş takılar da yer alıyor. Gündüz dışarı çıkarken hoş bir gümüş küpe ya da kolye giyilen kıyafet sade olsa da, o kıyafeti olduğunda şık gösterebiliyor. Tercih edilecek kıyafetin yaka modeline bağlı kalarak da kolye seçimi yapmak da önemli.  Balıkçı yaka bir bluz, kazak ya da elbise ile sarkık ve uzun kolyeler oldukça şık duruyor.  Yakası açık bir elbise, bluz ile her tipte kolye kullanmak mümkün.

 

Bileklik ve bilezikler de hem gündüz hem de gece kıyafetleri ile sıklıkla kullanılıyor. Birbirinden şık bilekleri spor kıyafetlerle olduğu gibi kıyafete uygun tarzda seçmek kaydıyla abiye kıyafetlerle de kullanabilmek mümkün. Saç kesimine, modeline, rengine de göre takı seçimi yapmanın püf noktaları var. Kısa saç kullanan kadınlar büyük ve iddialı kolyeleri, büyük ve iddialı modellerdeki küpeleri tercih edebilirler.  seçiminde büyük, dikkat çekici, iddialı modelleri tercih edebilirler. Dikkat çeken kolye modelleri uzun ve dağınık saç modellerini benimseyen kadınlar için ideal. Koyu tene ve koyu renk saça renkli taşlarla tasarlanmış takılar oldukça yakışıyor.

 

Gümüş takı çeşitleri takmayı seviyorsanız ve internette alışveriş yapma alışkanlığınız varsa hem kendiniz için hem de sevdiklerinize hediye almak için birbirinden güzel gümüş takıların adresi vaoov.com’u takip edebilirsiniz. Kadınlar kadar erkeklerin de ziyaret edebileceği ve seveceği bir site olan Vaoov.com’da erkekler için de satışa sunulan bileklikler, kolyeler, yüzükler ve kol düğme çeşitleri bulunmakta. Erkekler, eşlerine, sevgililerine, annelerine hediye alırken de birçok şık gümüş takı modelini bu sitede bulabilir, aldıkları hediyelerle sevdiklerini mutlu edebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir