Life Style

Tatile Giderken Alınması Gerekenler

tatile giderken alınması gerekenlerHerkese merhaba, yaz çoktan geldi, okullar kapandı ayrıca önümüzde ramazan ve kurban bayramı tatilleri var. Bu nedenle uzun bir süre gündemimiz tatil olacak gibi görünüyor. Bende sizler için bir tatile giderken alınması gerekenler listesi hazırlamak istedim. Umarım işinizi kolaylaştırır.

Bu listeyi hazırlarken aman mayo-bikini alın terlik alın demeyeceğim tabi ki. Bunları zaten çantamıza her tatilde bir daha hiç dönmeyecekmişiz gibi dolduruyoruz. Benim aşağıda liste olarak da sunacak olduğum detaylar aslında önemli ihtiyaçlar olup pek çok kez ‘aaaaa onu çantama koymayı unutmuşummm’ diye bahsettiğimiz önemli ama unutulma olasılığı yüksek malzemeler.

Tatile giderken alınması gerekenler listesinin başında hiç şüphesiz güneş koruyucular geliyor. Hem vücut hem de yüz için ayrı ayrı olması önemli. Bu da unutulur mu demeyin. Unutulur! Hem de itina ile unutulur. Sonrasında gittiğiniz tatil beldesinden de alabilirisiniz tabi ki ama muhtemelen üç krem fiyatına bir tane alırsınız. Durduk yere kazıklanmanın alemi yok. Aşağıdaki listeyi yazıdan çıkartın ve her bir detayı çantanıza attıktan sonra yanına tik atın. Böylece kötü sürprizler ile karşılaşmazsınız.

Şampuan, saç kremi, yıpranan saçlarımızı onarmak için saç yağı, dolaşan kıvırcık saçları açmak için saç spreyi gibi detaylar da oldukça önemli. Kısacık tatilinizde tek derdiniz nerde eğleneceğim olsun. Her zaman kullandığım saç spreyini nerede bulabilirim değil!

Bence her tatil çantasında bir yanık kremi ve bir aftersun mutlaka olması gerekir. Malum Türk halkı olarak çoğunlukla beyaz tenli olmaya meyilliyiz ve bir haftanın 3 gününü ıstakoz gibi geçirmek istemeyiz. Bu konuda çok acı tecrübeler yaşamış olduğum için genellikle canımı acıtacak kadar yanmamış olsam bile gece yatağa girmeden tüm vücuduma bepanten sürüp uyumak kendimi daha güvenli hissetmemi sağlıyor.

Tatile giderken alınması gerekenler listesini dilediğiniz gibi detaylandırabilirsiniz. Bu nedenle sizin özel ihtiyaçlarınız için boşluklar bıraktım. Başta da dediğim gibi umarım işinizi kolaylaştıracak bir liste olmuştur. Unuttuğumu düşündüğünüz şeyler varsa lütfen yorum olarak yazın. Böylece hem ben hem de diğer takipçilerim yararlanmış oluruz. Herkese kocaman sevgiler.

tatile-giderken-alınması-gerekenler-listesi-check-list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir