My Style,  streetstyle

Tuz Gölü / Salt Lake

gleam-fashion-blog-moda-blogu-ankara-turkiyeHerkese merhaba, yakın zamanda şehir hayatından kaçıp kendimizi biraz turist gibi hissetmek için Kapadokya’ya gitmiştik. İlk durağımız yol üzerindeki Tuz Gölü oldu. Ankara’ya bu kadar yakın olmasına karşın ilk defa görüyordum. Oldukça soğuk bir havada inanılmaz bir manzara ile karşılaştığımızı söyleyebilirim.

gleam-fashion-blogger-seyahat-blogu-moda-blogu-moda-blogları-fashion-travel-turkey-ankaraAslında yazın buharlaşma ile su tamamen çekilip ortaya bembeyaz tuz çıkıyor ama biz zaman olarak su seviyesinin biraz daha yükseldiği bir döneme geldik. Bu nedenle bulutlu havanın vermiş olduğu bir ışık efekti ile de sanki suyun üzerinde yürüyormuşuz gibi ilginç görüntüler ortaya çıktı.

ipekyol-şal-kareliDaha Ankara’dan çıkalı birkaç saat olmamışken hemen kendimi turist gibi yada ne bileyim özgür hissetmeye başlamıştım. Bazen kaçmak güzeldir. Ne kadar uzağa olduğu önemli değil tabi ki ne kadar uzak hissettirdiğidir önemli olan şehrin gürültüsü, koşuşturması ve yorgunluğundan.

tuz-gölü-ne-giydim-yolculuk-kombini-gleam-fashion-blog-travel-blogger-ipekyol-çift-taraflı-şal-kombiniBirde sevdiğiniz yanınızda ise o zaman hissettiğiniz özgürlük ve mutluluk duygusu katlanır katlanır ve iki günlük bir kaçamak birçok şeye değer olur.

moda-seyehat-blogu-gleam-fashion-com-tuzgölü-gezisi-ne-giydimAslında çekim yapmaktan çok yolculukta rahat etmeye yönelik bir kombin yapmıştım o gün ancak manzara bu kadar inanılmaz olunca fotoğraflamak kaçınılmaz oldu. Battaniye gibi sıcacık çift taraflı İpekyol Şal bu kış benim vazgeçilmezim olacak gibi görünüyor. Havalar henüz çok soğumadığı için sadece bir kez kullandım ama biliyorum ki winter is coming!

tuz-gölü-salt-lake-turkey-ankara-best-place-in-the-worldSizi yolculuk kombini ve bu güzel manzara ile bırakıyorum. Kapadokya’yı görmek isteyenler için ise nerede kalacakları nereleri gezecekleri oradan neler alacakları gibi ayrıntı yazılar ise sırası ile gelecek. Takipte kalın. Herkese sevgiler.

tuz-gölü-ne-giydim-yolculuk-kombini-gleam-fashion-blog

tuz-gölü-ne-giydim-yolculuk-kombini-gleam-fashion-blog-travel-bloggerNe Giydim: Şal: İpekyol, Yağmur Botu: Vepa 62

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir