Collaboration,  Genel,  Life Style

Yeni sezon İçin Dekorasyon Fikirleri

Engel & Voelkers Bodrum : Modern Yatak Odası Engel & Völkers Bodrum

Sonbahar yeniliktir. Rehavetin bittiği okulların, yeni projelerin ve yorucu bir mevsimin başlaması demektir. Yeni sezonda kendimizde yapacağımız değişiklikler kadar en çok vakit geçireceğimiz yer olan evimizde de yenilikler yapmak yeni sezon için harika bir fikir! Bunun için size ilham olacak dekorasyon fikirleri vermek istedim.

Dekorasyon fikirleri için araştırma yaparken de tek kelime ile harika bir sayfaya rastladım; Homify.com ! içerisinde profesyoneller tarafından hazırlanmış dekorasyolar önerileri, dekorasyon hakkında merak ettikleriniz. Tarzlar ve son moda akımlar hakkında harika yazılar bulunuyor. Uzun süre inceledikten sonra dekorasyon fikirleri hakkında kendime bir liste çıkarttım.


1- Duvarlarda Fark Yaratın
Tek renk duvarlar her zaman sıkıcı gelmiştir bana. Bir duvarı farklı renk yapmak ya da en azından desenli bir duvar kağıdı ile kaplamak kesinlikle odaya ayrı bir hava katıyor. Benim tercihim oldukça sade renkler. Çok şık ve zarif görünüyor öyle değil mi? Zaten hali hazırda kendi odamın üç duvarı gülkurusu büyük olan bir duvarı ise şampanya rengi. Bu sezon desenli bir duvar kağıdı ile hareketlendirmenin vakti geldi!

(Hannahome / Homify)

Zamanda yolculuk… : Duvar Kağıtları HannaHome Dekorasyon
Zamanda yolculuk… : Duvar Kağıtları HannaHome Dekorasyon

(Hannahome / Homify)

2- Yeni Tablolar Halı ve ya Kilimler
Şimdi bu ne demek diyebilirsiniz. Duvarlarınızda farklı ren boyalar, duvar kağıtları ve diğer farklı yöntemler ile bir şaheser yarattıktan sonra belki de duvara tablo asma gereği bile duymayacaksınız. Bu nedenle duvarlarınız ile uyum içinde ve ya kontrast halde bir halı seçmeniz tablo etkisi yaratmaz mı? Bence harika olur!

KEFIR HOME : Minimalist Koridor, Hol & Merdivenler IK-architects

(IK – Architects / Homify)

3- Sanat Eseri Tarzında Kitaplıklar
Evimde en sevdiğim köşem kitaplığım. İçinde bulunan kitaplar, çerçeveler ve objeler! Hepsi bir arada harika görünüyor gözüme ancak kitaplığın kendisi de bir sanat eserine dönüşebilir mi sizce? Homify dan bulduğum kitaplık örneklerine bakıp siz karar verin.

Комната для мальчика : Eklektik Çocuk Odası ПРОЕКТНАЯ СТУДИЯ Ирины Щуровой ДОМ

(Павлодар / Homify)

Schaf MOLLY : Raflar Stange Design

(Stange Design / Homify)

Chuck – White Edition : Raflar hafriko

(Hafriko / Homify)

Fikirlerin hepsi şahane öyle değil mi? Ancak şimdi bu kadar büyük işlere kalkışamam diyorsanız bir orta sehpa üzerine atacağınız yeni coffee table booklar ve büyük güzel kokulu mumlar bile havanızı değiştirmeye yetecektir.
Huzur dolu bir sonbahar geçirmenizi dilerim. Sevgiler G!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir