My Style,  streetstyle

Yurtdışından Online Alışveriş

beyaz-gömlek-kombini-white-shirt-black-blazer-blazer-ceket-kombini-siyah-ceket-kombini-siyah-ceket-nasıl-kombinlenirMerhaba kızlar. Bu gün yurtdışından online alışveriş deneyimimi sizinle paylaşacağım. PersunMall sitesinden yaptığım alışverişlerden bir tanesini şuradaki yazımda sizinle paylaşmıştım. Yabancı sitelerden alışveriş yapmak güvenli mi, kaç günde geliyor, kargo ücreti ne kadar tutar gibi birçok soru aldım. Bu nedenle bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim.

persunmall-alışverişim-yabancı-site-alışverişi-beyaz-gömlek-persunmall-alışveriş-persunmall-white-shirt

1-      Yurtdışından alışveriş yapmak güvenli mi?

Öncelikle tüm siteler için böyle bir genelleme yapamam ancak deneyimlediğim ve oldukça memnun kaldığım PersunMall için bunu içtenlikle söyleyebilirim. Öncelikle çok ilgililer ve her attığım maile anında cevap verdiler. Ödememi güvenli bir şekilde yaptım ve seçtiğim kargo cinsine göre kargom tam zamanında geldi. Ayrıca (kıyafetler için) bedenleri de tam üzerime oldu. Ancak ayakkabılarda durum nedir bilemiyorum.

beyaz-gömlek-kombini-white-shirt-black-blazer-blazer-ceket-kombini-siyah-ceket-kombini-siyah-ceket-nasıl-kombinlenir-white-shirt-combo-turkish-fashion-blogger2-      Yurtdışı alışverişlerinde kargo ücreti ne kadar tutuyor?

Yurtdışı alışverişlerinde kargo ücreti aldığınız ürünün ağırlığına göre hesaplanıyor. Eğer kıyafet alacaksanız bunu hiç sorun etmenize gerek yok derim çünkü kıyafetler çok ağır olmadığı için 3-6 dolar arasında tutuyor. Ben şurada gördüğünüz sweaterı ve bu postta ki gömleği 5 dolar kargo ücreti ile aldım. Ancak çanta ve ayakkabılarda kargo ücreti 12 dolara kadar çıkabiliyor.

gleam-fashion-moda-blog-beyaz-gömlek-kombni-persunmall-beyaz-gömlek-fashion-blogger-best-fashion-blogger-style-blog3-      Yurtdışı alışverişlerinde kargo süresi ne kadar?

Yurtdışı alışverişlerinde kargo süresi sizin belirlediğiniz kargo gönderim cinsine göre değişiyor. Eğer isterseniz 5-6 günde elinizde olabilir. Ancak bu durumda kargo ücreti de artıyor tabi ki. Ya da en düşük kargo ücretini seçip 20 günde elinize gelmesini bekleyebilirsiniz ki benim favorim bu. Acelesi yok ne de olsa.

gleam-fashion-moda-blog-beyaz-gömlek-kombni-persunmall-beyaz-gömlek-fashion-blogger-best-fashion-blogger-style-blog-beyaz-gömlek-nasıl-kombinlenirBahsettiğim bu konuların dışında merak ettiklerinizi yorum kısmında sorabilirsiniz. Herkese mutlu ve daha az ıslak bir hafta diliyorum. Sevgiler.

gleam-fashion-blog-persunmal-işbirliği-cooperation-persunmall-blogger-white-shirt

Ne Giydim

Shirt / Gömlek: Here (Persunmall)

Tights/ Tayt: Zara

Rain boots / Yağmur botu: Vepa’62

 

 

 

 

 

18 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir