Collaboration

Zorlu Center PSM’de Bir Peri Masalı; Beauty And The Beast

BB-2-amy-boyle-beauty-and-the-beastPeri masallarını kim sevmez? Hikâyede her zaman bir prens ve bir prenses olur oldukça romantik bir şekilde. Çocukluğundan beri peri masallarının başkahramanı olan prenses ile kendini özdeşleştirmeyen bir kız çocuğu olmamıştır heralde? İşte orijinal adıyla Beauty & The Beast yani Güzel ve Çirkin’de böyle bir peri masalı.

BB-4-joan-marcus-beauty-the-beast-güzel-çirkinHikâyeyi herkes biliyordur sanırım. Belle’in babasını kurtarmak için yaptığı fedakârlık sonunda aldığı mükemmel ödül; yakışıklı Prens!

Canavar: Yapabileceğin hiç bir şey yok. O benim tutsağım.

Belle: Ama mutlaka bir şey olmalı… Durun! (Canavar, geri döner. Belle yüzünü ay ışığına çevirerek Canavar’ın kendisini görmesini sağlar) Onun yerine beni al.

Canavar: Seni mi? (duraksar) Onun yerine… Seni mi alayım?

Maurice: Hayır, Belle! Ne yaptığının farkında değilsin.

Belle: Eğer kalırsam, onu bırakır mısın?

Canavar: Evet. Ama sonsuza kadar burada kalacaksın.

Belle: Işığa doğru gel.

(Canavar ışığa doğru gelince Belle’in soluğu kesilir, korkmuştur)

Maurice: Hayır, Belle! Bunu yapmana izin veremem.

(Belle, babasını umursamaz, Canavar’ın karşısına geçer)

Belle: Söz veriyorum.

BB-7-amy-boyle-zorlu-center-beauty-and-the-beast-gösterisi-bilet-satış-fiyatKendini prenses olarak hayal eden kaç kızımız böyle bir fedakârlığa cesaret edebilir? Son zamanlarda günümüz prensesleri yakışıklı prenslerine pek fazla fedakârlık yapmadan kavuşmak hatta üzerine bolca da kapris yapmak istiyorlar gibime geliyor.

Belki de günümüz prenseslerinin bu güzel masalı tekrar yaşayıp masalda ‘yakışıklı prensi kapma’ olayından daha fazlası olduğunu hatırlamaları gerekebilir. Bunun için de 08 Ekim – 26 Ekim 2014 tarihleri arasında Zorlu Center PSM, Ana Tiyatroda gerçekleşecek olan Disney ve Brodway’in Ödüllü ve Orijinal Beauty & The Beast Müzikalini izlemeleri muhteşem bir fikir olacaktır.

BB-8-amy-boyle-zorlu-center-psm-beauty-and-the-beastBroadway’in en uzun soluklu ve en çok hasılat yapan müzikali Beauty and the Beast’i İstanbul’da izleme fırsatı bulacak olmamız ayrı bir heyecan yaratıyor çünkü müzikalin 20. Yılı onuruna düzenlenen özel turnede ilk durak Türkiye olacak. Zorlu Center PSM ise bu özel şova ev sahipliği yapacak harika bir mekân!

Orijinal yaratıcı ekibin yeniden bir araya gelmesi ile hazırlanan turnenin İstanbul durağını kaçırır iseniz önemli bir deneyimi yaşamaktan ve bunu da sevdiklerinize anlatmaktan mahrum kalacaksınız demektir.

Bilet almak için tıklayın: http://www.zorlucenterpsm.com/tr/beauty-and-the-beast

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir